Війна не все спише: що буде після перемоги з українськими олігархами та депутатами, які втекли з країни

Війна не все спише: що буде після перемоги з українськими олігархами та депутатами, які втекли з країни

Вадим Рабінович / фото: Одеса News

24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна російська агресія проти України. Ця війна між колишніми «братніми народами» стала випробуванням не лише військовим, а й мирним жителям, а ще — політикам, депутатам та вітчизняним олігархам, які свої статки «заробили» саме в Україні. А коли трапилося лихо, багато впливових і відомих людей просто втекли з країни у безпечні місця і звідти чекають, коли прості українці переможуть агресора, можна буде повернутися і далі «забивати гроші», вже на відновленні зруйнованої батьківщини.

Деякі з них роблять вигляд, що допомагають армії, виділяючи якісь подачки зі своїх мільярдних статків, інші ж і далі безсовісно наживаються на країні навіть у такий важкий для неї період. Треті заткнули язик подалі і вдають, що їх не існує.

Навіть наші колишні президенти — Кравчук, Кучма, Ющенко лише один раз тихенько наприкінці лютого втрьох засудили напад РФ і більше їх не чути і не видно. Щось ніхто не чув думки Юлії Тимошенко, яка ховається невідомо де, як і «куля в лоб» Яценюк, інші «видатні» діячі на зразок Гелетея, Турчинова та подібні до них. А Янукович, природно, за Росію, і жодного разу навіть не пікнув, що рашистські солдати вбивають українських дітей та мирних жителів. Ходять чутки, що його навіть привезли в перші дні під Київ, щоб після «72-годинної військової спецоперації зі взяття столиці України» повернути його в крісло президента замість Зеленського, який повинен був втекти. Але вся ця спецоперація ганебно провалилася і Янукович із Царьовим знову втекли до РФ.

Для справедливості слід відзначити бурхливу діяльність Петра Порошенка, який у військовій формі справді допомагає армії та веде активне публічне життя. Щоправда, іноді він перебільшує свою роль подіях.

Чого вже чекати від олігархів? Давно в Європі із сім’єю та накраденими мільярдами зять Кучми металургійний магнат Віктор Пінчук, сірий кардинал Ради Сергій Льовочкін, «король» багатостраждального Харкова Олександр Ярославський. Там же інші «патріоти» з ОПЗЖ — Вадим Рабинович, Вадим Столар, Юрій Солод, Олег Волошин, Віталій Борт, Ігор Абрамович та ще біля 30 людей менше відомих широкому загалу.

Одіозний Ілля Ківа вже попросив політичного притулку в Москві, за що на нього відкрито кримінальне провадження за статтею про державну зраду. Григорій Суркіс також злиняв, ще й намагався вивезти колекцію елітних годинників, за ціну яких можна було купити для армії винищувач. Шість (!) валіз з доларами та євро без декларації намагався провезти до Угорщини Ігор Котвіцький (права рука Арсена Авакова), наша митниця пропустила, а угорці спіймали та гроші відібрали.

Чесним буде сказати, що «змилися» за першої ж небезпеки не лише діячі з ОПЗЖ, а й члени партії влади «Слуга народу». До Європи втекли Олександр Алексійчук, Ігор Кривошеєв, Сергій Нагорняк, Євген Пивоваров та інші. Сподіваємось, що президент та фракція зроблять відповідні висновки.

З олігархів тільки Рінат Ахметов залишився в країні і бере активну участь у опорі, допомагаючи грошима, поставляючи озброєння та екіпірування для армії. Сидить в Україні та Ігор Коломойський — йому закрито виїзд за кордон через видану США санкцію на арешт. Але він мовчить «як риба об лід», намагаючись знову прокрутитись на гроші. Наприклад, йому вдалося купити газ для своїх підприємств за половину ціни, яку сплачують інші.

Днями президент Зеленський ще раз закликав усіх чоловіків до 60 років, включаючи олігархів та політиків, повернутися додому. Хто цього не зробить, навряд чи після війни матиме «зелене світло» в оновленій Україні. Ні гроші, ні медіаресурси, ні «благодійні» ініціативи не допоможуть тим, хто фактично наплював на країну та народ.

Ну, і насамкінець історія Віктора Медведчука. Куму Путіна не вдалося втекти до Росії, а міняти його звідти не поспішають. Дрібниця, а приємно.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.