Вчений назвав окупантів “примарами Рудого лісу”

Вчений назвав окупантів “примарами Рудого лісу”

Рудий ліс / фото: pixabay.com

26 лютого російські окупанти увійшли на територію Зони відчуження та Чорнобильської станції. Там вони перебували аж до 31 березня. Доцент кафедри електричних станцій та систем ВНТУ у Вінницькій області Владислав Лесько назвав тих солдатів, що окупували ЧАЕС «примарами Рудого лісу».

Про це повідомляє Энергоатом.

Він додав, що солдати активно копали траншеї, а потім доклали максимум зусиль, щоб звести фортифікаційні споруди. Якщо говорити більш простими словами, то вони займалися будівництвом склепів та братських могил, які розташувалися безпосередньо у Рудому лісі. Варто зазначити, що радіоактивний шар ґрунту знаходився на глибині близько 30-60 сантиметрів. Фахівець наголосив на тому, що сліди від вибуху на ЧАЕС довгий час ще даватимуться взнаки, адже період напіврозпаду більшої частини відомих радіонуклідів становить мінімум шість тисячоліть.

Експерт почав пояснювати, що ці речовини стають джерелами декількох різних типів радіації – альфи, бети та гами. Альфа-випромінювання здатне проникати з повітря в грунт на лічені сантиметри. У випадку з бета-випромінюванням все зовсім інакше і радіація заражає грунт на глибину до кількох метрів. У свою чергу гамма-кванти здатні призвести до променевої хвороби. Окупанти дихали радіацією і спали в її оточенні цілий місяць.

Фахівець повністю впевнений, що за той час, що російські війська провели в Чорнобилі, вони отримали смертельну дозу радіації. Найбільш важким її наслідком стане смерть протягом максимум півроку, якщо не буде проведено спеціальне лікування. Саме тому можна сміливо говорити про те, що навіть Рудий ліс зробив свій внесок у цю війну і допоміг упоратися з частиною ворогів.

Раніще ми писали, що Данія закупить пігулки йоду на випадок ядерної катастрофи. Управління охорони здоров’я Данії зробило заяву щодо того, що країна має намір придбати два мільйони пігулок йоду, які будуть використані в тому випадку, якщо відбудеться ядерна катастрофа. Таке рішення було ухвалено після того, як з’явився прогноз та детальні розрахунки того, як позначиться на населенні ядерний вибух, що може статися в безпосередній близькості від держави. Цей аналіз було проведено співробітниками датського агентства з надзвичайних ситуацій.

А також, що хімік розповів, як вижити під час ядерного удару. Міжнародні фахівці висувають припущення щодо того, що РФ все ж таки може скористатися ядерною зброєю, щоб перемогти у війні з Україною. Невідомо про те, чи станеться це напевно, але краще підготуватися до найгіршого заздалегідь і знати про те, як правильно чинити під час евакуації. Про це розповів хімік Гліб Репіч.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.