Вчені знайшли в Конго природну «вуглецеву бомбу»

Вчені знайшли в Конго природну «вуглецеву бомбу»

Найбільше торфовище у Конго / фото: hromadske.ua

Виявилося, що торфовища в Конго — це справжнісінька «вуглецева бомба» уповільненої дії. Привести до масштабної катастрофи можуть кліматичні зміни. Це заявили вчені після дослідження даної місцевості.

Про це повідомляє Nature.

Торфовища в Демократичній Республіці Конго і Республіці Конго займають територію в 17 млн гектарів. Це найбільші торфовища у всіх тропіках, і вони зберігають в собі величезну кількість вуглецю. Вчені кажуть, що це еквівалент приблизно трьох глобальних викидів викопного палива.

Старший автор дослідження, а також професор з Університету Ліндса, що у Великобританії розповів, що ці торфовища дуже близькі до того, що в будь-який момент мільярди тонн вуглецю можу потрапити в атмосферу. Якщо це станеться, катастрофа матиме світовий масштаб.

Інший професор, який займався збором зразків торфу в Конго, Корнель Еванго розповів, що торфовища дуже вразливі до будь-яких змін в кліматі. Країни, які забруднюють навколишнє середовище просто не розуміють масштаб проблеми. Вони причетні до того, що Земля сьогодні знаходиться на порозі катастрофи.

Аллерт Судан-Ноно займає пост Міністра охорони навколишнього середовища Республіки Конго просить світову громадськість звернути увагу на цю проблему.

Лісисті болота, що в центральній частині басейну річки Конго за весь час існування накопичили в собі 30 млрд метричних тонн вуглецю. Ізотопи водню рослинного походження можуть в будь-який момент потрапити в атмосферу через посушливий клімат. Зниження рівня грунтових вод призвело до розкладання торфу.

Подальші дослідження будуть спрямовані на кількісну оцінку поєднання торфовищ і посух, викликаних антропогенними викидами вуглецю. Можливо вчені знайдуть спосіб повернути ці процеси назад.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.