Вчені з’ясували, чи може вітамін D захистити від COVID-19

Вчені з’ясували, чи може вітамін D захистити від COVID-19

Чи може вітамін D захистити від COVID-19 / фото: freepik.com

Вчені провели два досить великих клінічних дослідження, щоб встановити, чи допомагає вітамін D уникнути зараження коронавірусом. Результати продемонстрували, що дихальні шляхи при збільшенні споживання речовини все одно залишаються вразливими перед COVID-19.

Про це повідомляє BMJ.

Перше дослідження проводилося на території Великобританії з кінця 2020 і по червень 2021 року. У ньому взяло участь 6200 дорослих пацієнтів – старше 16 років. На той момент, коли вони проходили реєстрацію, додатково вітамін D ніхто з них не приймав.

Потім половина пацієнтів здала аналіз крові на наявність вітаміну D. Люди, у яких виявили нестачу речовини, почали приймати по 3200 або 800 МО/день. Вітамін вони вживали протягом пів року. Одночасно з цим інша половина учасників не отримувала ніяких добавок.

За шість місяців, що велося дослідження, не вдалося знайти абсолютно ніякого впливу вітаміну D на випадки коронавірусу або гострі інфекції дихальних шляхів, які реєструвалися в цей час. У двох різних групах фіксувалася приблизно однакова кількість побічних явищ. При цьому жодне з них не було пов’язано з додатковим прийманням вітаміну D.

Друге випробування проводили вже в Норвегії з листопада 2020 по червень 2021 року. Під час дослідження використовувався жир печінки тріски. У ньому міститься невелика кількість вітаміну D і, багато омега-3 жирних кислот. У другому випробуванні взяло участь 34741 людина, вік яких знаходився в межах 18-75 років. Вони не використовували ніякі добавки вітаміну D. Замість цього частина учасників пили 5 мл риб’ячого жиру щодня, а інші 5 мл плацебо (вчені використовували кукурудзяну олію) протягом шести місяців.

На самому початку дослідження проводилося обстеження пацієнтів і 86% з них не потребували вітаміну D. Цього разу вченим також не вдалося виявити вплив риб’ячого жиру на випадки зараження коронавірусом, якщо порівнювати з плацебо.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.