В ЗСУ оцінили ймовірність наступу армії Росії на Харків

В ЗСУ оцінили ймовірність наступу армії Росії на Харків

Російські окупанти / фото: 24 канал

Росія продовжує наступальні дії на Донбасі і теоретично може знову вдарити на Харківському напрямку. Втім, область готова до такого сценарію й має, до того ж, потужну розвідку.

Про це заявив в інтерв’ю для РБК-Україна речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

Військовий повідомив, що наразі ситуація на Харківщині суттєво змінилася на краще, якщо порівнювати с лютим 2022 року. Сили оборони області знаходяться в постійній бойовій готовності і мають потужну розвідку, тому ворог “постійно в нас у полі зору”, зазначив Череватий.

“Росіянам не вдалося здійснити бліцкриг на харківському напрямку в лютому 2022 року, вони змогли просунутися, але навіть тоді вони отримали шалений опір, коли люди швидко записувалися в тероборону, підійшли наші підрозділи. А зараз, коли за противником постійно йде спостереження і всі наші частини в постійній бойовій готовності, я не думаю, що у ворога вдасться якісь неочікувані, стрімкі дії”, – розповів речник ЗСУ.

Однак, новий наступ росіян в напрямку на Харків теоретично можливий. Втім, така ж можливість існує і на будь-якому іншому напрямку, вважає військовий.

“Харківська область готова, там є підрозділи, загартовані в боях, які зустрінуть ворога”, — заявив Череватий.

Також речник зазначив, що поки що у ворога є перевага у людській силі і кількості артилерійських боєприпасів, але на успіх у війні більше впливає не кількість, а якість та професіоналізм. 

“Вони переважають поки що в особовому складі, а також у кількості артилерійських боєприпасів. Насправді, успіх у цій війні буде залежати не від того, скільки людей вони мобілізують, а від того, наскільки швидко та наскільки багато нам дадуть якісної техніки. І ця якісна техніка помножена на мотивацію та професіоналізм наших військовослужбовців абсолютно переб’ють будь-які їхні мобілізаційні потуги”, – зазначив Череватий.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.