В ISW пояснили, чому Путін в річницю війни не зробив жодної заяви

В ISW пояснили, чому Путін в річницю війни не зробив жодної заяви

Путін та Медведєв / фото: DELFI.ua

У п’ятницю, 24 лютого, минув рік, як Україна живе у стані війні, розв’язаної Росією. Однак, очільник Кремля в річницю жодним чином не прокоментував цю подію. Аналітики припускають, що мовчанка Путіна в цей день пов’язана з відсутністю вагомих перемог у війні та недосяжністю намічених цілей.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики констатують, що Президент Росії Володимир Путін в роковини війни не зробив жодної заяви з приводу цього, хоча протягом останніх трьох днів неодноразово виступав на публіці. Однак фахівці Інституту мають пояснення, чому так сталося.

“Кремль не прокоментував першу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, ймовірно тому, що Росія не змогла досягти жодної із заявлених цілей і не досягла значних територіальних здобутків з липня 2022 року”, – вважають в   ISW.

Водночас заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв зробив підбурювальні заяви про те, що Росія виграє війну, повторивши, що для Росії життєво важливо досягти своєї мети і “наскільки можливо відсунути кордони, які загрожують [Росії — ред.], навіть якщо це – кордони Польщі”, зазначають аналітики. 

Раніше ISW висловлював думку, що Кремль використовує Мєдведєва для підтримки інформаційних кампаній, спрямованих проти західної військової підтримки України. Окрім того, безглузді заяви Мєдведєва можна використовувати для відвернення уваги від  невдач Росії на фронті.

Відомі російські блогери не оминули увагою мовчання Кремля у першу річницю війни і зробили свої заяви щодо цього. Зокрема, колишній російський офіцер і затятий критик Кремля Ігор Гіркін засудив заяву Медведєва та нагадав про тяжкі втрати Росії. За словами Гіркіна, Росія вступила в затяжну війну, однак перемогти Україну їй навряд чи вдасться.

“Перемогти державу, яка отримує підтримку ззовні [Україну – ред.], використовуючи невмотивовані сили Росії, відсутність громадянського суспільства та сильне промивання мозку, дуже складно”, – зазначив Гіркін.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.