У ЗСУ пояснили, чому ППО збиває не всі ракети окупантів

У ЗСУ пояснили, чому ППО збиває не всі ракети окупантів

Запущена ракета окупантів / фото: Слово та Діло

Повітряні сили ЗСУ розповіли, що збити вдається не всі крилаті ракети, запущені Росією по Україні. Причиною цього є те, що українські військові користуються протиповітряним захистом, а не протиракетним. На озброєнні України відсутня протиракетна оборона.

Про це заявив Юрій Ігнат на брифінгу.

«Головним завданням тих зенітно-ракетних комплексів, які є у нашому розпорядженні, збивати різні літальні апарати ворога. Це їхні вертольоти та літаки. Нашим військовим вдається збити навіть крилаті ракети і причому нерідко. Звичайно, не всі, але й те, що ми маємо, дуже непоганий показник», – каже представник ЗСУ.

Російська Федерація застосовує ті ракети, які було вироблено шляхом застосування сучасних технологій. У зв’язку з цим вони здатні летіти на дуже низькій висоті – близько 50 метрів. Засікти їх буває вкрай складно. Неодноразово були ситуації, коли ракети просто пропадали з радарів. При цьому далеко не всі ППО зможуть ефективно знищити ракету, що летить на невеликій висоті.

Представники ЗСУ наголошують і на тому, що Російська Федерація почала старанно економити свої дорогі та максимально точні ракети, тому переважно запускає радянські зразки. Через те, що окупанти бояться і не залітають на ті території, що знаходяться під контролем української армії, запуск ракет здійснюється виключно дистанційно. Найчастіше ворог запускає ракети або з території своєї країни, або з акваторії Чорного моря.

Найчастіше застосовуються бомбардувальники ТУ-95 і ТУ-160. З їхньою допомогою Російська Федерація запускала по Україні високотехнологічні ракети, вартість яких становить мільйони доларів. Варто зазначити, що ракети «Калібр» також дуже дорогі, але ворог не шкодував грошей, щоби виробляти зброю такого типу. Водночас, ситуація помітно змінилася і тепер по Україні запускаються радянські крилаті ракети. Наприклад, однією з останніх було запущено авіаційну ракету Х-22 і Х-59. Звернути увагу варто на те, що Х-22 вважається найбільш руйнівною, адже її бойова частина має масу близько 900 кілограмів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.