У ГУР пояснили, чому Росія не здатна виробляти нові літаки А-50

Російський літак А-50 / фото: dialog.ua
На аеродромі в Білорусі 26 лютого був, ймовірно, сильно пошкоджений російський літак далекого радіолокаційного виявлення та спостереження А-50. Всього на озброєнні Росія мала до десяти таких літаків в різних модифікаціях. Нові літаки РФ виготовляти не може через брак деталей і занепад промисловості.
Про це повідомляють Новини Планети із посиланням на заяву представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрія Юсова.
За словами представника розвідки, російська промисловість поки немає можливості виготовляти сучасні радіолокаційні літаки А-50. Це пов’язано із деградацією російської промисловості та небажанням закордонних постачальників співпрацювати з РФ через ризики санкцій.
“Росія поки не має можливості виробляти радіолокаційні літаки А-50, а її промисловість деградувала, що робить виробництво нових літаків неможливим. У зв’язку з цим, співпраця з РФ стає все більш небажаною і небезпечною, що змушує закордонних постачальників виявляти обережність і боятися можливих санкцій”, — заявив Юсов.
За приблизними підрахунками вартість борту А-50 становить від $330 до $500 млн. Особливістю А-50 є здатність одночасно передавати дані для наведення цілей 12 винищувачами.
Нагадаємо, один із військових літаків РФ А-50 був, ймовірно, суттєво пошкоджений на аеродромі Мачулищі в Білорусі 26 лютого. За даними опозиційного телеграм-каналу BYPOL, серйозних пошкоджень зазнали передня та центральна частини літака, його авіоніка та радіолокаційна антена.
При цьому, самопроголошений президент Білорусі продовжує стверджувати, що з літаком А-50 все в порядку. Такої ж думки притримуються і провладні канали. Зокрема окремі пропагандисти заявили, що літак ДРЛО А-50У вже почав вирішувати завдання на бойовому чергуванні. А Міноборони РБ повідомило, що “А-50 відповідно до плану в супроводі інших літаків здійснив обліт державного кордону Республіки Білорусь”.
ЗАЕС може стати заручником Росії при контрнаступі ЗСУ
У ЗСУ розкрили стратегічне значення утримання Вугледару
Ресурс ПВК «Вагнер» виснажений і його добивають у Бахмуті — експерт