У FT спрогнозували, коли Росія піде у наступ

У FT спрогнозували, коли Росія піде у наступ

Російські солдати / фото: 24 канал

Новий масштабний наступ росіян може відбутися вже за 10 днів. Ймовірно, метою окупаційних військ стане взяття під контроль всього Донбасу.

Про це повідомляє Financial Times.

Видання зазначає, що наступ росіян може розпочатися в районах міст Кремінна і Лиман, де ворог вже кілька тижнів концентрує великі сили. Крім того, Росія нарощує свої війська на півдні Донецької області, перекидаючи додаткові сили у населенні пункти біля Маріуполя. Вірогідно, що ворог планує розпочати наступальні дії до того, як Україна отримає західні танки та озброєння, стверджує видання.

Анонімний радник ЗСУ, на якого посилаються у виданні, повідомив, що наступ росіян, ймовірно, очолять елітні підрозділи: “До цього потрібно поставитись серйозно. Це справжні механізовані бригади, навіть якщо вони менш боєздатні, ніж були на початку війни. Вони посилили повітряно-десантні та морські підрозділи. Це не водії автобусів та вчителі”.

За інформацією ГУР МО України Росія може розпочати наступ із трьох різних напрямків — Донецька, Луганська чи Запорізька область.

“Ми визначили, що наступи військ Росії можуть бути в Донецькій та Луганській областях, а також, можливо, в Запоріжжі. При цьому в Херсонській області та в Криму війська Росії вестиму оборону”, – повідомляє українська розвідка і додає, що для наступальних операцій Кремль планує мобілізувати від 300 до 500 тисяч людей.

Нагадаємо, 1 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що росіяни готуються до максимальної ескалації війни й не можна виключати жодного сценарію в найближчі два-три тижні. Втім, за його словами, влада країни розуміє загрозу повторного наступу російських військ на територію України й потужно готується.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.