У Чорному морі самоліквідувалися чотири ракети ворога

У Чорному морі самоліквідувалися чотири ракети ворога

Запуск ракети / фото: ВВС

Одеська область вкотре була атакована окупантами за допомогою ракет. Сьогодні по області було випущено 4 ракети, але жодній із них не вдалося досягти цілі. Усі вони впали у Чорне море. Про те, що сталося, розповів Сергій Братчук, голова одеської військової адміністрації. Він зазначив, що на сьогоднішній день у регіоні «ситуація перебуває під контролем», але при цьому занадто великий ризик того, що ворог може атакувати будь-якої миті.

«Ймовірність того, що росіяни не зупиняться та продовжать атакувати Одеську область – неймовірно велика. При цьому не всі ракети долітають, що дуже добре. Ті чотири ракети, що були запущені сьогодні, самоліквідувалися і впали в Чорне море», – говорить Братчук.

Ворог може й надалі атакувати з акваторії Чорного моря – загроза не зникла. Носії крилатих ракет «Калібр» повністю підготовлені окупантами, тому вони можуть запустити їх по українським містам будь-якої миті. У цьому випадку йдеться про сім кораблів, на яких присутні крилаті ракети. Військові російської армії можуть будь-якої миті їх випустити, чим вони і займаються вже більше чотирьох місяців.

12 липня окупанти намагалися завдати удару по Одеській області за допомогою 4 авіаційних ракет класу «повітря-поверхня» типу Х-31. Для їхнього запуску використовувалися винищувачі Су-30. Жодна ракета не долетіла до цілі.

11 липня з акваторії Чорного моря було запущено 7 ракет Х-31. Одна ракета потрапила до приватного будинку, розташованого у селищі на березі моря. В результаті ударна хвиля пошкодила кілька сусідніх будинків, постраждали дерева та автомобілі. Ще одна ракета потрапила в об’єкт, який належить до портової інфраструктури. Інші ж снаряди потрапили до кількох сільськогосподарських об’єктів області, але постраждалих у результаті обстрілу немає.

Якийсь час тому Братчук розповів про те, що російські військові намагаються «промацати» берегову лінію і тому під ударом перебуває мирне населення. Ворожі війська намагаються не лише фізично, а й психологічно тиснути на ЗСУ та на звичайних громадян України. Також це може бути сигналом до того, що окупанти не збираються найближчим часом розблокувати порти, в яких знаходиться українське зерно.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.