Головнокомандувач Збройних Сил України прокоментував ймовірність повного припинення підтримки з боку США. За словами генерала, попри зниження американської допомоги, Україна має план Б і активно розвиває власний оборонний потенціал.
Як передають Новини Планети, про це він розповів в інтерв’ю LB.ua.
Сирський підкреслив, що на сьогодні основну частину зовнішньої підтримки надають європейські партнери. Водночас військово-промисловий комплекс України демонструє стрімкий розвиток – зростає виробництво артилерії, вдосконалюються засоби радіоелектронної боротьби, а також активно впроваджуються інновації в галузі БпЛА. За словами генерала, тепер навіть західні союзники вивчають досвід українських розробок.
На запитання, чи впорається Україна без США, він відповів ствердно. “Так, звісно”, – сказав головнокомандувач, додавши, що розрахунок на власні сили є необхідним елементом стратегії.
Щоб повноцінно перейти на самозабезпечення, країні потрібно залучити всі галузі до оборонного виробництва. За словами Сирського, цей процес за останній рік значно прискорився, і в 2025-му він продовжує набирати обертів. “Ми працюємо у форсажному режимі, і обстановка цього вимагає”, – зазначив він.
Говорячи про баланс боєприпасів на фронті, генерал зазначив, що завдяки серії успішних ударів ЗСУ в межах операції deepstrike, Росія втратила частину арсеналів. У результаті кількість снарядів, які ворог використовує щодня, скоротилася з понад 40 тисяч до 23–28 тисяч.
Водночас Сирський не виключив, що останнє зростання активності може бути пов’язане з допомогою від Північної Кореї чи Ірану, а також із нарощенням власного виробництва зброї ворогом. Однак, за його словами, ситуація на фронті залишається під контролем, і Україна готова адаптуватися до нових викликів.