Стало відомо, навіщо Росія знищує українські нафтобази

Стало відомо, навіщо Росія знищує українські нафтобази

Війна в Україні / фото: ТСН

Упродовж кількох тижнів Російська Федерація регулярно атакує українські нафтобази, щоб залишити державу без достатньої кількості палива та «вбити» її економіку. Цього разу увага ворога була звернена ще й на НПЗ.

Про це повідомляє РБК-Украина.

Агресор найбільше почав звертати увагу на об’єкти критичної інфраструктури. Буквально за кілька днів було обстріляно кілька нафтопереробних заводів, а також нафтобаз, розташованих у різних областях України. Окупанти атакували за допомогою ракетних ударів два НПЗ.

Вночі 2 квітня ворогові вдалося практично повністю знищити завод із переробки нафти, що знаходиться у Кременчуці. Заяву про повну руйнацію та зупинення функціонування заводу зробив і Дмитро Лунін, голова Полтавської обласної військової адміністрації. Вже 3 квітня удар припав на Одеський НПЗ. В цьому випадку жодної катастрофи не сталося, адже підприємство не працювало останніх 12 років. На відміну від нього, той об’єкт, що знаходився у Кременчуці, справно функціонував та активно забезпечував країну достатньою кількістю нафтопродуктів. Звичайно, потужності заводу експлуатувалися лише на 16%, адже решта нафтопродуктів привозилася з Білорусі та Росії.

Після цього постраждала нафтобаза, що поблизу Тернополя. За кілька днів до цього атакам піддавалися інші подібні об’єкти по всій країні. Імовірно, такі дії Росії викликані тим, що вона хоче створити нестачу палива, що, відповідно, зірве посівну, яка нещодавно почалася в Україні. Крім того, палива дуже потребує українська армія для того, щоб успішно відбивати ворожі атаки.

Україна надто залежить від імпорту нафтопродуктів. Варто зазначити, що Білорусь, основний імпортер, почав пред’являти загрози про припинення поставок ще кілька місяців тому, до початку вторгнення РФ. Уряд активно займається пошуком вирішення цього питання, щоб не бути пов’язаними ні з Білоруссю, ні з Росією. Деталі поки що не розголошуються, але в планах є заміна імпорту поставками достатньої кількості палива з європейських країн.

Раніше ми писали, що у ветклініках РФ зникли препарати для наркозу. У Росії тепер практично не можна зробити операцію тваринам, адже катастрофічно не вистачає препаратів для анестезії. Ветклініки по всій країні попередили про те, що лікарі можуть перестати проводити операції собакам і кішкам або знеболювання буде частковим.

А також, що  у Чорнобилі окупанти отримали багаторічну дозу радіації. Коли російські агресори були поруч із Чорнобильською АЕС і будували там блокпости, вони потрапили до Рудого лісу. Усього за кілька днів вони дуже постраждали від радіації. Склалося враження, що вони пробули у цій місцевості дуже довгий час.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.