Стало відомо, чи захопила Росія нові території на Запоріжжі

Окупанти / фото: росСМИ
Останні дві доби російські пропагандисти ширять інформацію про нібито захоплення нових населених пунктів у Запорізькій області. Втім Генштаб не підтверджує ці дані, але зазначає, що російські окупанти все ж влаштовують локальні атаки на Запорізькому напрямку.
Про це йдеться у щоденному зведенні Інституту вивчення війни (ISW).
Повідомляється, що російські окупанти, ймовірно, зазнали невдачі під час наступальної операцію у Запорізькій області за останні 72 години. Російські сили не досягли якихось підтверджених територіальних завоювань, незважаючи на заяви одного російського окупаційного чиновника.
У Генштабі України 23 січня підтвердили, що російські війська 20 та 21 січня в районі Малих Щербаків вели наступальні дії на Запорізькому напрямку, але не уточнили, чи захоплювали російські війська нові території. Зокрема, протягом 22 і 23 січня російські війська продовжували звичайну стрілянину вздовж лінії зіткнення на південний захід від Донецька та на сході Запорізької области.
Водночас, Міноборони Росії у неділю, 22 січня, повідомило про захоплення більш вигідних позицій у Запорізькій області, але не конкретизувало.
До цього, запорізький окупаційний депутат Володимир Рогов, який 20 січня ініціював низку необґрунтованих заяв про те, що російські війська захопили кілька населених пунктів у Запорізькій області, стверджував, що російські війська захопили Кам’янське (приблизно за 30 км на південь від міста Запоріжжя на березі Дніпра).
На думку ISW російські війська не займали нових територій на лінії фронту в Запорізькій області, станом на 23 січня. При цьому аналітики посилаються на власні російські джерела. Фейки про про тактичні успіхи Росії у Запорізькій області, ймовірно, мають на меті відвернути увагу росіян від відсутності обіцяного прогресу на Бахмутському напрямку, вважають аналітики Інституту.
Чи можливий наступ Росії на Львів – відповідь розвідки
ГУР Міноборони розповіло, чому Путін все ще живий
Російська армія перебуває в оперативному глухому куті — розвідка