Список речей, які не можна прати в пральній машині

Список речей, які не можна прати в пральній машині

Що не можна прати в пральній машині / фото: freepik.com

Пральна машина належить до універсальної техніки, яку можна використовувати для прання різноманітного одягу. Разом з тим є деякі категорії речей, які категорично заборонено прати у такий спосіб, адже це призведе до того, що вони зіпсуються. Крім того, такі речі можуть стати причиною поломки пристрою.

Деякі речі можна прати виключно у режимі делікатного прання, а інші тільки вручну. Пральна машина не завжди може впоратися з очищенням специфічного одягу.

Шкіряні речі

Ні в якому разі не можна прати одяг або взуття з натуральної шкіри в пральній машині. Порошки або миючі засоби, висока температура, інтенсивність процесу приведуть до того, що буде повністю втрачена форма і пошкоджена структура виробів. Можуть також з’явитися тріщини, які неможливо усунути або залишаться плями після порошку.

Купальник

Багато хто вважає, що купальники можна прати разом з іншим одягом в пралці. Насправді краще зробити це вручну. Через тертя, високі оберти та температуру води може статися пошкодження кісточок, бретелей купальника, а зав’язки й зовсім можуть відірватися. Також купальники часто вигорають на сонці, а прання у пральній машині може ще більше вплинути на колір і зробити його тьмяним.

Приталені речі та пальто

Всі ті речі, які призначені для підкреслення фігури, мають приталений крій, плечики, краще не прати в машинці. Наприклад, пальто з теплого матеріалу після прання може значно зменшитися в розмірі та навіть повністю втратити свою привабливу форму. Піджаки класичного крою можуть стати кривими або ж деформуватися. Найкраще випрати вручну такі речі або ж відправити в хімчистку.

Кепки з козирком

Головні убори, що мають каркаси, не можна прати в пральній машині. В результаті автоматичного прання вони можуть зігнутися і деформуватися. Рекомендується прати їх вручну.

Інші речі

Також не можна кидати в пральну машину ті речі, які мають величезну кількість дрібних деталей, адже вони можуть легко відірватися. Серветки з мікрофібри також не зможуть витримати інтенсивне прання. До числа “ніжних” речей можна віднести краватки та продукцію з ортопедичної піни. Вручну бажано прати речі, які були виготовлені з тканин, і можуть пошкодитися через потужні обороти  або вплив хімічних речовин, що є с кладі порошку, чи гелю.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.