Спрогнозовано ймовірність нападу Білорусі на Україну

Спрогнозовано ймовірність нападу Білорусі на Україну

Військові Білорусі / фото: НВ

Досить важко дати точний прогноз щодо того, чи вступить Олександр Лукашенко, самопроголошений президент Білорусі у повномасштабну війну проти України. У той же час на північному кордоні фіксується якась активність, яка може виступати як доказ того, що білоруське керівництво лояльно ставиться до дій Володимира Путіна.

Про це повідомляє 24 канал.

Лукашенко зробив багато заяв щодо того, чого він насправді намагається досягти і чому багато в чому слухається російського президента Володимира Путіна. Докладніше про цю ситуацію розповів експерт із Білорусії Валерій Карбалевич. Він зазначив, що ризик нападу його країни на Україну дуже низький. Вищі шанси були на початку повномасштабного вторгнення. Тоді територія Білорусі використовувалася для того, щоб здійснювати сухопутні атаки на ЗСУ. Тоді це мало певне військове значення.

Експерт наголосив, що РФ пішла з північних областей і практично всі свої сили перекинула на Південь та Схід країни. У зв’язку з цим ризик того, що Білорусь розпочне самостійну атаку – мінімальні.

«Активність на кордоні, а також фіксовані мілітарні ігри, які проводить сьогодні Білорусь – це не більше, ніж демонстрація того, що Путін може розраховувати на лояльність влади країни», – каже Карбалевич.

Фахівець наголосив на тому, що таким чином Лукашенко намагається відвернути увагу ЗСУ від Донбасу, що дуже допомагає Російській Федерації. Варто звернути увагу на те, що керівництво Білорусі дуже стурбоване тим, що добровольці пішли боротися за Україну. Наприклад, командири полку Кастуся Калиновського зробили заяву щодо того, що спочатку допоможуть вирішити Україні проблему з РФ, а потім почнуть позбавляти власну країну від режиму Лукашенко.

У Республіці відразу ж відреагували на цей вислів і сказали, що «не бояться і зможуть легко вирішити цю дрібницю». Водночас, коментарі заяви говорять про те, що Лукашенко почав турбуватися.

Незважаючи на те, що шанси на участь у війні з Україною мінімальні, ракетний обстріл з території Білорусі може тривати. Це необхідно для психологічного впливу на українців. Кораблевич при цьому додав, що є інформація щодо того, що з РФ почали привозити чергові ракети, але в цьому немає практичного військового сенсу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.