Що робити, якщо вкусив павук – рекомендації медиків

Що робити, якщо вкусив павук – рекомендації медиків

Укус павука може бути небезпечним / фото: freepik.com

У теплу пору легко можна отримати укус павука на природі. Людина може просто не помітити небезпечну комаху через її природне маскування. Що робити, якщо вас вкусив павук, розповіли лікарі з національної служби здоров’я України.

Що робити при укусі павука

Якщо комаха напала, бажано ідентифікувати її. По можливості не впадайте в паніку і спробуйте запам’ятати, як виглядав павук. Не встигли розглянути павука? Нічого страшного. Потрібно оглянути місце укусу, у ньому може залишитись жало. Якщо таке сталося, обережно за допомогою пінцета видаліть жало. Місце травми промийте водою з милом.

Місце укусу може почати свербіти. Це реакція організму на отруту павука. Необхідно терпіти, намагатися не чіпати це місце руками. Щоб знизити реакцію організму, можна прийняти медикаменти від алергії: супрастин або дексаметазон, феністил.

На місці укусу може з’явитися набряк. Тоді зробіть содовий компрес або прикладіть холод.

В Україні зі смертельно отруйних павуків водяться тільки каракурт і тарантули. Але небезпека може бути більш непередбачуваною. Припустимо, сусід завів небезпечну екзотичну комаху, а та втекла. Або ж людина не може передбачити реакцію організму на укус комахи, поки цього не станеться. Тому завжди зберігайте в аптечці антигістамінні препарати.

А якщо після укусу людина починає рясно потіти, з’являється задишка і тахікардія, запаморочення і сплутана свідомість, необхідно викликати швидку допомогу та розповісти що сталося.

Якщо поруч є люди, попросіть у них допомоги. Коли Ви особисто стали свідком такої події, можете допомогти потерпілому наступним чином:

  • покладіть її, можна навіть на підлогу, під голову покладіть куртку, сумку, головне щоб голова була вище положення тіла.
  • Зателефонуйте у швидку допомогу.

Лікарі дадуть більше рекомендацій, поки їхатимуть на місце події. І звичайно ж, бережіть себе і будьте обережні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.