Що чекає на Росію після поразки у війні – експертна думка

Що чекає на Росію після поразки у війні – експертна думка

Разбитая техника РФ / фото: DW

Росія, яка у лютому розпочала повномасштабну війну проти України, вкотре доводить світу свою нездатність перемогти. Однак поразка РФ може призвести до непередбачених наслідків – серед ймовірних варіантів не лише розпад країни, а й громадянські конфлікти між суб’єктами федерації.

Про це в інтерв’ю ТСН розповів професор політичних наук Ратгарського університету США Олександр Мотиль.

На думку професора, російські загарбники за 11 місяців війни показали справжній потенціал ЗС РФ, і автоматично позбулися статусу “другої армії світу”. В той же час, Україна довела, що має всі шанси виграти збройний конфлікт.

За його словами, у перші дні повномасштабного вторгнення ніхто не міг уявити, що Росія може зникнути з політичної карти світу, а вже зараз країни Заходу мають бути готовими до розпаду РФ. 

Професор американського університету Олександр Мотиль попереджає, що Путін зараз готовий на все, і Заходу необхідно прорахувати подальші дії, оскільки на місці Росії після ніщивної поразки у війні можуть виникнути від 5 до 20 нових незалежних держав. 

“Росія може розпастися на частини, що може призвести до громадянської війни або взагалі до війни між різними частинами Росії. Я особисто переконаний, що це не тільки можливо, а й дуже правдоподібно. Це вже не просто фантазія, яка могла б за певних обставин здійснитися. З кожним днем вона стає все реальнішою”, — продовжив професор і додав, що Захід має прорахувати подальші дії, оскільки на місці Росії можуть виникнути до двух десятків нових незалежних держав. Втім, професор вважає,що наслідки розпаду Росії можуть мати вплив не лише на українців та росіян, а й для США та всього світу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.