Росія майже повністю втратила «елітну» бригаду в боях за Вугледар

Росія майже повністю втратила «елітну» бригаду в боях за Вугледар

Розбита техніка РФ / фото: DW

В боях на сході України російська армія щодня втрачає особовий склад та техніку. Зокрема, під час штурму Вугледара на Донеччині силами ЗСУ майже вщент була знищена 155-та бригада морської піхоти, яка вважається елітною.

Про це пише видання Politico, посилаючись на коментар начальника об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковника Олексія Дмитрашківського.

За словами військового, спочатку бригада налічувала близько 5000 солдатів, більшість членів якої зараз вбито, поранено або взято в полон. Щодня під Вугледаром російські війська продовжують втрачати від 150 до 300 морських піхотинців. Крім того, за останній тиждень противник втратив близько 130 одиниць техніки, у тому числі 36 одиниць танків.

«Під Вугледаром та Мар’їнкою Донецької області знищено велику кількість живої сили противника, у тому числі командний склад», — повідомив Дмитрашківський і додав, що «155-ту бригаду Путіну уже втретє доведеться переукомплектовувати. Перший раз він це робив після поразки на Київщині – себто в Ірпені та Бучі; другий раз – після розгрому під Донецьком».

Прокремлівські військові блогери болісно відреагували на поразку під Вугледаром та стурбовані величезними втратами російської армії. Це послаблює віру окремих російських націоналістів у те, що окупаційні війська можуть розпочати ефективну наступальну операцію найближчими днями. Саме тому мілблогери почали критикувати російське командування за відправку елітних військ у лобові атаки, а також закликати до публічних судів над високопоставленими офіцерами, оскільки вони продовжують повторювати ті самі помилки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.