Ресурс ПВК «Вагнер» виснажений і його добивають у Бахмуті — експерт

Ресурс ПВК «Вагнер» виснажений і його добивають у Бахмуті — експерт

Українська артилерія / фото: Генштаб ЗСУ

У Бахмуті почали гнати в бій професійний “кістяк” вагнерівців. Це пояснюється тим, що ЗСУ ліквідувала переважну більшість зеків, а нових в’язнів глава ПВК “Вагнер” зараз не може набрати.

Про це повідомив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

В останні дні надходять повідомлення про те, що професійна складова серед найманців ПВК “Вагнер”, які штурмують Бахмут, значно покращилася у порівнянні з Соледаром. Це може свідчити про те, що в бій вже йдуть не рядові зеки, а професійні бійці, які раніше перебували на другій лінії фронту.

“І це справді так. На відміну від “зеків”, які не мали навіть базових навичок ведення бою і якими просто закидали позиції ЗСУ, зараз позиції ЗСУ закидають тими, які ці навички мають. І тому є пояснення – ресурс ПВК “Вагнер” виснажений і його добивають у Бахмуті”, – зазначає експерт.

Військовий оглядач нагадав, що серед представників ПВК “Вагнер” існує кілька груп.

Перша група є найбільш професійною і  складається з найманців із бойовим досвідом. Але вона зараз не в Україні і навіть не в Росії, а в інших країнах, на які поширюються види Кремля. Їх чисельність складає близько 10 тисяч і зосереджена переважно в Лівії та ЦАР.

Друге угруповання “Вагнер”, за словами експерта, є професійним кістяком, що зберігся в Росії. Їх не використовували раніше як живе м’ясо, а зберігали в межах другої лінії в зоні бойових дій, або застосовували як інструкторів у тренувальних таборах Росії, а також Білорусі. 

“Третя група – це зеки. Те саме м’ясо, яке застосовували в Україні в режимі “на забій”. Це навіть не “вагнерівці” у повному розумінні слова, оскільки у цих бойових одиниць лише одне завдання – здохнути і своїм трупом зайняти позиції, забити координати на карті. Не більше, не менше”, – зазначає Коваленко і додає, що “наразі зеки закінчилися”.

На думку оглядача, ці втрати Пригожин компенсувати не може, адже найм у виправних колоніях для нього вже закритий, а бажаючих добровільно вступати до лав ПВК не багато.

На фронті ж зараз воює друга група – кістяк “Вагнера”. Таким чином відбувається добивання бойового потенціалу цієї ПВК, зокрема її російської групи, зазначив експерт.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.