Путін пояснив росіянам, чому війна з Україною буде продовжуватись

Путін пояснив росіянам, чому війна з Україною буде продовжуватись

Путін / фото: 5 канал

На заходах, присвячених прориву радянськими військами блокади Ленінграда Путін згадав і сучасну війну в Україні. Порівнюючи обидві війни Путін намагається  відродити підтримку вторгнення та продовження затяжної війни, знову маніпулюючи наративами про “українських неонацистів” та “геноцид”.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Під час вчорашнього виступу, присвяченому 80-річчю прориву блокади Ленінграда (з 1991 року місто перейменовано в Санкт-Петербург – ред.) Володимир Путін перемкнувся на тему нинішньої загарбницької війни проти України. Таким чином, він намагається поєднати агресивну кампанію проти України з найвідомішим міфом росіян про “Велику Вітчизняну війну” аби укріпити підтримку затяжної війни та виправдати посилення мобілізації.

“Путін використав свій виступ 18 січня, щоб повторити стандартну та давню кремлівську риторику, яка хибно стверджує, що Росія розпочала вторгнення в Україну, щоб захистити жителів Донбасу від неонацистів, які, як стверджує Кремль, захопили контроль над українським урядом у 2014 році”, – йдеться у звіті.

Таке змішування двох воєн, на думку аналітиків ISW, свідчить про невпевненість путіна у можливості сформувати російський інформаційний простір тільки заявами про нинішню агресивну війну.

Аналітики припускають, що Путін прагне згодом змінити інформаційний простір, щоб відродити підтримку вторгнення та продовження затяжної війни, знову вводячи популярні наративи про «українських неонацистів» та «геноцид росіян». Це підтверджує і нещодавна заява міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, в якій він порівняв прагнення західних офіційних осіб досягнути стратегічної поразки Росії із геноцидом російського народу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.