Провал у Москві: чому делегація Трампа раптово скасувала візит до Зеленського

Дата:

Візит посланців Дональда Трампа до Києва скасували не через ігнорування України, а через відсутність результатів у Москві. Джаред Кушнер і Стів Віткофф просто не мали про що говорити з Володимиром Зеленським.

Про це в коментарі 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян. За його словами, зустріч із Путіним не принесла жодних конкретних кроків до миру, тому їхати до Києва з порожніми руками не було сенсу.

- Реклама -

Чому Кремль хотів, щоб американці оминули Київ

Домовленість про візит до України була попередньою — “олівцем”. Вона мала відбутися лише у випадку, якби у Москві стався хоча б мінімальний прорив. Тоді американці хотіли б одразу узгодити позиції з Києвом.

“Оскільки жодних проривів не сталося, важко уявити, що вони приїхали б до України… лише для того, щоб переказати, як їм 2,5 години розповідали про Великий театр чи освоєння безкрайніх сибірських просторів”, – іронічно зазначив Саакян.

- Реклама -

Крім того, Росія могла спеціально попросити делегацію не їхати до України. Це вкладається в офіційний російський наратив: мовляв, Кремль вирішує долю війни виключно у прямому діалозі з Вашингтоном, ігноруючи суб’єктність Києва.

Проблема “зіпсованого телефону”

Експерт також звернув увагу на якість комунікації. Раніше очевидці стверджували, що Стів Віткофф після розмов з Путіним переповідав їх Трампу в режимі “потоку свідомості” — без структурування та виокремлення головного. Це заплутувало команду Трампа, адже було незрозуміло, де слова Путіна, а де — інтерпретація Віткоффа.

Присутність зятя Трампа, Джареда Кушнера, могла змінити ситуацію. Наявність двох людей та, ймовірно, перекладача чи протоколювання, дає надію, що цього разу Трамп отримає більш об’єктивну картину про те, що насправді “готовий говорити”, але не готовий робити Путін.

Гончаренко Людмила
Гончаренко Людмила
Вища освіта КНУБА (2005 рік). До 2013 року працювала в банківській системі, а потім змінила сферу діяльності на копірайтинг. Працювала редактором стрічки новин на сайтах “ЕкоПолітика”, “TrueUA”, “Межа” та ін. В листопаді 2022 року приєдналась до команди “Новин Планети”. Пошук та написання цікавого контенту для читача — не робота, а моє хобі.

ПОДІЛИТИСЯ ПОСТОМ:

Підписатися

Останні публікації

Ще новини
Пов'язані

Кінець епохи Орбана: що означає перемога опозиції в Угорщині для України

На парламентських виборах в Угорщині перемогла опозиційна партія "Тиса",...

Наступ РФ на Донбасі: чому стратегічний резерв у 20 тисяч не допоможе армії Путіна

Російське командування готується кинути в бій 20 тисяч солдатів...

Путін кидає в бій стратегічні резерви: втрати РФ перевищують темпи мобілізації

Російська армія зіткнулася з критичною нестачею живої сили на...

План Кремля зривається: війська РФ зазнають колосальних втрат під час штурмів на Донеччині

Російська армія намагається прискорити наступ на Донеччині. Проте під...