Про що говорить відступ армії РФ із Запорізької області: думка ISW

Про що говорить відступ армії РФ із Запорізької області: думка ISW

Російські окупанти / фото: 5 канал

Військові дослідники говорятьть, що російські сили залишають критично важливі позиції у Запорізькій області. Є припущення, що такий розвиток подій є свідченням неможливості путінської армії захищати критично важливі райони на тлі посилення ударів української артилерії.

Про це  повідомляють американські аналітики з Інституту дослідження війни (ISW).

У звіті зазначається, що поточна активність російських військ поблизу Запорізької АЕС може вказувати на те, що ЗС РФ не може захистити важливі окуповані об’єкти. Однак дослідники припускають, що відведення військ із критично важливих позицій може бути лише ротацією і невдовзі на ці позиції повернуться вже інші військовослужбовці.

Зазначається, що російський президент Володимир Путін вирішив відвести війська з кількох ключових міст у регіоні та евакуювати своїх ставлеників. Про це свідчать дані Генштабу ЗСУ за 1 грудня про виведення особового складу із Пологів, Михайлівки та Інженерного у Запорізькій області.

За даними українських військових, російська окупаційна адміністрація у селі Бурчак проводить перепис та готує евакуацію. Така активність була після ударів ЗСУ по позиціях росіян у Мирному, Токмаку, Інженерному, Пологах, Ясному та Кінських Роздорах.

“Російські війська можуть відводити особовий склад із позицій, близьких до лінії фронту в Запорізькій області, щоб мінімізувати наслідки українських ударів по місцях зосередження російської живої сили та техніки”, — зазначається у звіті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.