Після смерті Путіна на Росію чекає громадянська війна – експерт

Після смерті Путіна на Росію чекає громадянська війна – експерт

Путін / фото: DW

Зі смертью кремлівського диктатора в Росії розпочнеться “нещадна боротьба” за владу. Про це свідчать формування в Росії приватних армій, а також відсутність демократичних інститутів в країні.

Про це заявив власний експерт німецького видання BILD Юліан Рьопке.

На його думку, Росію після смерті Володимира Путіна очікує або серія політичних вбивств, або громадянська війна, оскільки мирний переходу влади в цій тоталітарній країні неможливий через відсутність демократичних інститутів в країні. 

Аналітик вважає, що діючий російський президент навмисно різними способами позбувся всіх демократів і поміркованих опозиціонерів. Тому найбільш ймовірно, що після смерті або відставки Путіна його нинішні соратники розпочнуть силову боротьбу за владу. Підготовка до такого сценарію вже розпочалася із формування в Росії приватних армій, чим активно зайняті зараз міністр оборони Сергій Шойгу, глава “Газпрому” Олексій Міллер і олігарх Євген Пригожин. 

Водночас експерт вважає, що об’єднання під одним контролем ФСБ, Росгвардії і армії навряд чи можливе, оскільки у війні за владу вони опиняться під контролем тих чи інших олігархів і впливових посібників режиму.

За прогнозом Рьопке, після Путіна в Росії розгорнеться “нещадна боротьба” за владу, яка може обмежитися точковими вбивствами, а може вилитися в масштабний конфлікт на зразок громадянської війни, під час якої є ризики застосування ядерної зброї та територіального розпаду Російської федерації.

Раніше військовий експерт Михайло Самусь прогнозував, що Росія вже незабаром може піти з усіх окупованих територій України, включаючи Крим, самоізолюватися і остаточно перетворитися на диктатуру фашистського типу. Путін, незважаючи на поразку у війні, утримає владу, але завадити вступу України до ЄС та НАТО більше не зможе.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.