Перший корабель з українським зерном вийшов з Одеси

Перший корабель з українським зерном вийшов з Одеси

Судно RAZONI / фото: Daily Maverick

Сьогодні о 9.15 з порту «Одеса» вперше з 24 лютого вийшло судно з українським продовольством. Це підтвердив на своїй сторінці у Facebook Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Судно RAZONI з вантажем кукурудзи прямує до порту Тріполі у Лівані під прапором Сьєрра-Леоне. Прибуття у порт призначення очікується орієнтовно о 21.00  2 серпня.

Відомо, що безпека проходу забезпечується ООН та Туреччиною у рамках «зернової  угоди», підписаної 22 липня. Судно рухатиметься безпековим коридором, що узгоджений з партнерами-гарантами. На борту знаходиться 26 тонн української кукурудзи. 

«Це був складний шлях тривалістю 3 місяці. Увесь цей час процес перемовин та погодження безпекових питань контролювався Президентом України Володимиром Зеленським. Ми працювали в координації з Керівником офісу Президента Андрієм Єрмаком та начальником Головного управління розвідки МОУ Кирилом Будановим за підтримки урядової команди Прем’єр-Міністра Дениса Шмигаля.

Я вдячній Збройним Силам України за можливість вести переговори на українських умовах» – пояснив Кубраков

Також у портах «Одеса» та «Чорноморськ» знаходяться ще 16 суден з продовольством, що були заблоковані після 24 лютого. Всі вони готові до відправлення та чекають на свою чергу. В найближчі тижні Міністерство інфраструктури України планує знову вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.