Пентагон спростував заяву Шойгу про знищення шести HIMARS в Україні

Пентагон спростував заяву Шойгу про знищення шести HIMARS в Україні

HIMARS / фото: US Army

Російській Федерації не вдається досягти помітних успіхів у війні з Україною, тому використовується більш звичний для них метод. Вони починають активно брехати про те, що нібито змогли досягти щось суттєве. Наприклад, Сергій Шойгу, міністр оборони РФ, якийсь час тому почав розповідати про те, що російській армії вдалося знищити в Україні шість ракетних установок HIMARS, переданих США.

Про це повідомляє Reuters.

Тодд Бріссил, який обіймає посаду виконувача обов’язків спікера Пентагону, зробив заяву щодо того, що оборонному відомству США відомо про казки Шойгу. Він особливу увагу звернув на те, що в словах Міністра оборони РФ немає жодного слова правди.

“Українська армія максимально ефективно використовує всі ті ракетні системи HIMARS, які були надані США для знищення ворога та захисту територій від агресії Російської Федерації”, – говорить Бріссил.

Варто зазначити, що Росія не надала жодних доказів того, що системи дійсно були знищені. У той же час Шойгу було недостатньо розповідей про HIMARS і він почав говорити про знищення п’яти протикорабельних ракетних систем “Гарпун”. Наприкінці своєї казки не забув сказати про «успішне знищення російською армією» 22 гаубиць М777. Правдивості у цих заявах немає і ніхто не зміг знайти жодного доказу.

Україна також зробила офіційну заяву щодо того, що сьогодні для боротьби з окупантами застосовує практично десяток РСЗВ HIMARS. За рахунок точності і великого радіусу дії, це озброєння дуже допомогло знизити рівень артилерійської переваги ЗС РФ.

В Офісі Президента одразу ж відреагували на заяву росіян. Андрій Єрмак вважає, що окупанти дуже сильно бояться, тому готові жити у тій брехні, яка їм надається найвищим керівництвом. Також Єрмак додав, що системи неймовірно ефективні та дозволили помітно пошкодити логістику РФ. Реальністю є те, що ЗСУ змогли досягти помітних успіхів і далі звільняти населені пункти, які перебувають під окупацією.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.