Окупанти захопили Попасну: що це змінює на фронті

Окупанти захопили Попасну: що це змінює на фронті

Окупанти захопили Попасну фото: 5 канал

Російські війська змогли відсунути українську армію від міста Попасної, що на Луганщині. Тепер воно перебуває під контролем окупантів. Така заява була зроблена головою Луганської обласної військової адміністрації Сергієм Гайдаєм. За Попасну билися протягом двох місяців.

Про це повідомляє ВВС.

Гайдай зазначив, що місто зрівняли із землею, тому наші війська були змушені відійти до надійніших позицій, підготовлених заздалегідь. 8 травня Зеленський у своєму відеозверненні порівняв Попасну з Лідицею, селом у Чехії, яке знищили нацисти. Буквально кілька днів тому в інтернеті з’явився ролик знятий російським дроном. На ньому не можна побачити жодної будівлі, яка вціліла б у Попасній.

Попасна – це невелике містечко в Луганській області, в якому раніше проживало майже 20 тисяч людей. Починаючи з 2014 року, місто було під контролем то Росії, то України, але в результаті його вдалося відбити в окупантів. Після того, як було підписано Мінські угоди, Попасна опинилася на лінії фронту і її регулярно обстрілювали. Українські війська у цьому регіоні створили собі спеціальний укріплений район.

Після того, як почалося повномасштабне вторгнення Росії до України, бої за Попасну не зупинялися з початку березня. Саме сюди російська армія стягнула основні на сьогоднішній день сили. Військові аналітики зазначають, що там перебувають понад 50 батальйонних тактичних груп, у кожній з яких по тисячі солдатів. Американські фахівці зазначають, що ЗСУ не здається і відступає лише тоді, коли бачить, що захищати вже нема чого, а самі вони можуть опинитися в оточенні. Приблизно така сама ситуація у квітні сталася з містом Кремінна.

Втрата контролю над Попасною може сильно зашкодити цьому напрямку української армії. Через те, що місто знаходиться на височині, область у радіусі 30 км легко обстрілюється російськими військами. На другому етапі війни Росія застосовує масовані обстріли. Рух углиб країни йде поступово. При цьому на першому етапі вони намагалися швидко прорватися за допомогою танкових колон, але така тактика не принесла необхідного результату.

Контроль над Попасною дає РФ можливість перегрупувати свої війська і вибрати черговий напрямок, у якому буде завдано нового удару. Водночас ситуація має свої недоліки для Росії. Лінія постачання більш розтягнута через просування клином. Тому боєприпаси, техніку та продовольство постачати набагато складніше.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.