Названо основні причини виникнення варикозу

Названо основні причини виникнення варикозу

Причини виникнення варикозу / фото: freepik.com

Варикозне розширення вен — це складне захворювання судин. Воно виникає у людей з генетичною схильністю і не тільки. Вчені кажуть, що є фактори, які можуть спровокувати виникнення варикозу.

Про це повідомляє Medline Plus.

Набряк ніг, біль, варикозні вузли, капілярні сіточки — це симптоми варикозу. Якщо запустити хворобу, можуть виникнути трофічні виразки, кров стає густою й утворюються тромби. При такій ситуації людина дуже сильно ризикує, адже, якщо тромб почне рух або вена лопне — врятувати людину вкрай складно. Рахунок йде на хвилини.

Вчені назвали причини, чому виникає варикоз:

  • спадкова слабкість судинної стіни;
  • вагітність;
  • тривале навантаження на ноги;
  • надлишкова вага;
  • малорухливий спосіб життя;
  • шкідливі звички.

В здоровому організмі кров циркулює знизу-вгору, в напрямку від серця. Венозні судини не стискаються, кров рухається по ногах виключно завдяки роботі клапанів всередині вен і литкових м’язів. При малій фізичній активності кров застоюється і це може спровокувати варикоз. Тому дуже важливо вести рухливий спосіб життя, найкраще допомагає ходьба. Оптимальна кількість кроків пройдених кроків в день – 10 тисяч!

Також вчені виділили людей, які потрапляють до групи ризику. Це в першу чергу люди старі й ті, хто генетично схильний до появи хвороби. Професійні спортсмени частіше простих людей стикаються з цим захворюванням. Це пов’язано з надмірними фізичними навантаженнями.

Якщо у вас сидяча робота або навпаки, дуже багато часу проводите на ногах – ви теж в групі ризику. Ну і звичайно курці теж схильні до підвищених ризиків. Нікотин робить судини крихкими й слабкими, клапани перестають працювати, як потрібно, і з’являється варикозне розширення вен. 

Хворобу цю вилікувати повністю неможливо. Оперативне втручання видаляє тільки тромби й атрофовані судини. Через час вони з’являються знову. Тому не можна зволікати з медикаментозним лікуванням і нехтувати порадами лікаря.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.