Навіщо росіяни штурмують Бахмут та Вугледар – думка експерта

Навіщо росіяни штурмують Бахмут та Вугледар – думка експерта

Бої за Бахмут / фото: НВ

Російські війська намагаються оточити як мінімум Бахмут, а як максимум — все українське Донецьке угруповання. Втім задуми ворога досі не реалізовані, а втрати живої сили та техніки лише зростають. 

Про це розповів Оnline.ua голова “Українського центру безпеки та співпраці”, військовий експерт та радник Міноборони Сергій Кузан.

За словами військового, наразі на фронті спостерігаються позитивні зрушення, тому що Сили оборони роблять свою основну функцію, яка на них покладена, а саме зривають плани ворога і завдають їм максимальних втрат. Статистика цих втрат в живій силі і техніці протягом останніх днів дійсно вражає, стверджує Кузан.

Експерт розповів, що ворог намагається продавити нашу оборону на Бахмутському напрямку, оскільки “захопити місто в лоб” у нього не виходить. Саме тому російські війська здійснюють спроби обійти місто з півночі та півдня і паралельно з тим “перерізати основні шляхи, якими здійснюється постачання фортеці Бахмут”. Втім, окрім основних шляхів є ще менші дороги, яких нараховується як мінімум десять. Саме по ним зараз відбувається постачання українського угруповання всім необхідним, повідомив Кузан.

За словами радника Міноборони, на Авдіївському напрямку всі спроби ворога атакувати були припинені українською артилерією, що призвело до великих витрат серед окупантів.

“Ворог поніс значних втрат по всій протяжності фронту: Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка. Росіяни намагаються зайти в тил українському Донецькому угрупуванню, тобто атакувати на Новопавлівському напрямку в районі Вугледара”, – зазначив Кузан і додав, що на цьому напрямку фіксуються найбільші втрати ворога в живій силі та техніці.

Також військовий нагадав про елітний підрозділ 155-ї бригади морської піхоти тихоокеанського флоту, який намагався прорвати українську оборону і створити плацдарм для того, щоб обійти наші сили з півдня. Водночас з півночі ворог пробував тиснути на Лиманському напрямку з Кремінної в бік Лиману. 

За словами Кузана, цей задум ворога зрозумілий: оточити як мінімум Бахмут, а як максимум — все українське Донецьке угруповання. Однак здійснити задумане ворогу поки не вдалося, план “з виходу до Куп’янська і взагалі до лінії річки Оскіл” також не реалізований. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.