Навіщо РФ готує судилище над полоненими захисниками “Азовсталі” – пояснення ГРУ

Навіщо РФ готує судилище над полоненими захисниками “Азовсталі” – пояснення ГРУ

Навіщо окупанти готують судилище над полоненими захисниками “Азовсталі” / фото: Мілітарний

В останні два дні у російських ЗМІ та на пропагандистському ТБ посилено мусується тема майбутнього суду над полоненими українськими захисниками «Азовсталі» у Маріуполі. З якою метою це роблять окупанти саме зараз – в ефірі єдиного телемарафону пояснив Андрій Юнусов, представник прес-служби ГРУ Міністерства оборони України.

Слово «суд» в цій ситуації можна використовувати лише умовно, адже згідно з усіма міжнародними законами ведення війни, у тому числі, в Женевській конвенції (яка ратифікована і РФ), заборонено судити військовополонених. Але в РФ вже вкотре плювали на всі закони, договори, зобов’язання і в своїх цілях вирішили влаштувати справжнісіньке судилище, хоча, до того ж, російська влада гарантувала безпеку азовців, які за наказом українського командування здалися в полон добровільно.

Чого варті російські «гарантії», ясно показало вбивство понад 50 і поранення 75 полонених військовослужбовців ЗСУ з полку «Азов» в окупованій Оленівці. А зараз російська влада має намір зробити «показовий суд над українськими фашистами». Андрій Юнусов сказав, що окупанти мають три цілі — показати російській аудиторії «справжнє обличчя фашизму», залякати та дестабілізувати українське суспільство, особливо рідних захисників. А ще цей суд — чергове моральне насильство над полоненими, щоб зламати їхній дух і змусити піти на співпрацю з ворогом.

За словами третього командира полку «Азов» Максима Жоріна, всі спроби росіян зробити з полоненими показові відео, записати потрібні заяви або організувати брифінги з підставними журналістами провалилися. Саме тому щоб хоч щось показати росіянам у рамках «перемоги над фашизмом» і збираються влаштувати судилище.

Як стало відомо, цей захід планується провести в Маріупольській камерній філармонії, що вціліла. На сцені вже монтуються великі клітки, зварені з арматури діаметром 20 мм (це ж, як вони бояться навіть беззбройних українських героїв!). Передбачається присутність пропагандистської преси з Росії та деяких країн, що її підтримують. Заплановано все на початок вересня.

Насамкінець Юнусов сказав:

Переговори щодо обміну азовців не припиняються, ми робимо все, щоб вони повернулися додому.

Українська влада вже звернулася до міжнародних правозахисних та юридичних організацій, Червоного хреста та ООН, щоб ті втрутилися і зупинили це військове беззаконня.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.