Навіщо Росія збила американський безпілотник – думка експерта

Дата:

MQ-9 Reaper / фото: cgtrader.com

Американський БПЛА MQ-9 Reaper був збитий над Чорним морем російським винищувачем Су-27. Є припущення, що окупанти не хотіли його знищувати, а лише приземлити на воду, ймовірно з ціллю подальшого викрадення.

- Реклама -

Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Андрій Крамаров.

За його словами, інцидент зі збиттям розвідувального дрона виявив багато несподіваних деталей. Експерт зазначив, що місія американського MQ-9 Reaper була досить типовою для цього регіону. Ці дрони регулярно здійснюють моніторингово-розвідувальні польоти за узгодженими маршрутам. 

“В межах моніторингу вже багато років вони роблять ці розвідувально-моніторингові польоти за маршрутом, який є узгодженим. Про це повідомляють усім країнам, які мають доступ до Чорного моря. Такі вильоти здійснюються майже кожен день. А сам безпілотник не ніс на собі жодного озброєння, хоч має можливість”,– зазначив Крамаров.

- Реклама -

Незважаючи на те, що сам безпілотник летів на невеликій швидкості та не робив ніяких маневрів, російський винищувач Су-27 таки його “підрізав”.

Відповідаючи на запитання журналіста, чому це сталося, експерт зазначив, що безпілотник є однією з найлегших тренувальних цілей для збиття. Якщо використати ракету “повітря – повітря”, то вона дуже вірогідно, що потрапить в ціль. Або ті ж російські Су-27 могли використати авіаційну гармату. Однак, окупанти нічого такого не використовували.

На думку експерта, російські літаки не намагалися знищити розвідувальний дрон, а хотіли його просто посадили на воду. Для цього літаки зливали на безпілотник паливо. Однак, коли цей спосіб виявився безрезультатним, окупанти вирішили пошкодили MQ-9 Reaper елементами фюзеляжу. Такі дії Росії наштовхують на думку, що безпілотник ймовірно хотіли викрасти.

“Вони чомусь хотіли його приземлити. Можливо, з метою викрадення. До прикладу, іранська БпЛА-програма почалася з того, що вони отримали трофейний MQ-1 Predator. З сучасними зразками озброєння в росіян та партнерів є труднощі. Тому вірогідно, що це таки приземлення з метою техноканібалізму,– вважає Крамаров.

Гончаренко Людмила
Гончаренко Людмила
Вища освіта КНУБА (2005 рік). До 2013 року працювала в банківській системі, а потім змінила сферу діяльності на копірайтинг. Працювала редактором стрічки новин на сайтах “ЕкоПолітика”, “TrueUA”, “Межа” та ін. В листопаді 2022 року приєдналась до команди “Новин Планети”. Пошук та написання цікавого контенту для читача — не робота, а моє хобі.

ПОДІЛИТИСЯ ПОСТОМ:

Підписатися

Останні публікації

Ще новини
Пов'язані

План Кремля зривається: війська РФ зазнають колосальних втрат під час штурмів на Донеччині

Російська армія намагається прискорити наступ на Донеччині. Проте під...

Наступ РФ на Донбасі: чому стратегічний резерв у 20 тисяч не допоможе армії Путіна

Російське командування готується кинути в бій 20 тисяч солдатів...

Бої за Вовчанськ: ЗСУ зупинили наступ армії РФ та перейшли в контратаку

Українські захисники успішно зупинили російський наступ на півночі Харківської...

Кінець епохи Орбана: що означає перемога опозиції в Угорщині для України

На парламентських виборах в Угорщині перемогла опозиційна партія "Тиса",...