Навіщо Росія збила американський безпілотник – думка експерта

Навіщо Росія збила американський безпілотник – думка експерта

MQ-9 Reaper / фото: cgtrader.com

Американський БПЛА MQ-9 Reaper був збитий над Чорним морем російським винищувачем Су-27. Є припущення, що окупанти не хотіли його знищувати, а лише приземлити на воду, ймовірно з ціллю подальшого викрадення.

Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Андрій Крамаров.

За його словами, інцидент зі збиттям розвідувального дрона виявив багато несподіваних деталей. Експерт зазначив, що місія американського MQ-9 Reaper була досить типовою для цього регіону. Ці дрони регулярно здійснюють моніторингово-розвідувальні польоти за узгодженими маршрутам. 

“В межах моніторингу вже багато років вони роблять ці розвідувально-моніторингові польоти за маршрутом, який є узгодженим. Про це повідомляють усім країнам, які мають доступ до Чорного моря. Такі вильоти здійснюються майже кожен день. А сам безпілотник не ніс на собі жодного озброєння, хоч має можливість”,– зазначив Крамаров.

Незважаючи на те, що сам безпілотник летів на невеликій швидкості та не робив ніяких маневрів, російський винищувач Су-27 таки його “підрізав”.

Відповідаючи на запитання журналіста, чому це сталося, експерт зазначив, що безпілотник є однією з найлегших тренувальних цілей для збиття. Якщо використати ракету “повітря – повітря”, то вона дуже вірогідно, що потрапить в ціль. Або ті ж російські Су-27 могли використати авіаційну гармату. Однак, окупанти нічого такого не використовували.

На думку експерта, російські літаки не намагалися знищити розвідувальний дрон, а хотіли його просто посадили на воду. Для цього літаки зливали на безпілотник паливо. Однак, коли цей спосіб виявився безрезультатним, окупанти вирішили пошкодили MQ-9 Reaper елементами фюзеляжу. Такі дії Росії наштовхують на думку, що безпілотник ймовірно хотіли викрасти.

“Вони чомусь хотіли його приземлити. Можливо, з метою викрадення. До прикладу, іранська БпЛА-програма почалася з того, що вони отримали трофейний MQ-1 Predator. З сучасними зразками озброєння в росіян та партнерів є труднощі. Тому вірогідно, що це таки приземлення з метою техноканібалізму,– вважає Крамаров.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.