На фотографії з Марса виявили дивну чорну цятку

На фотографії з Марса виявили дивну чорну цятку

Знімок з Марса / фото: NASA

Нові знімки з марсохода Perseverance привернули увагу вчених і людей, які стежать за дослідженням Марса. Річ у тім, що на зображенні помітно чорну крапку. Вона ширяє над марсіанською поверхнею.

Про це повідомляє Cnet.

Дослідження Марса активно тривають. Минулого тижня в NASA були передані з марсохода нові знімки поверхні планети. На одній з фотографій була помічена чорна цятка. Цей піксель знаходився в повітрі. Розглянути, що саме це було по фото неможливо.

Відомо, що камера, на яку знятий кадр з Perseverance розташована на щоглі марсохода. На зображенні зображений марсіанський пейзаж: небо, кам’янистий рельєф і … чорна крапка. Деякі люди одразу почали припускати, що це інопланетяни пересуваються на своєму мікрокораблі.

Насправді ніякого темного об’єкта немає — це звичайний “мертвий піксель”. Такі феномени утворюються з частинок пилу і сміття мікронного розміру. Помітити їх можна тільки в тому випадку, якщо камера робить знімки неба або плоскої радіометричної поверхні. Про це розповів фахівець, який працює в Лабораторії реактивного руху NASA Джастін Макі.

Були припущення, що це сміття з Землі потрапило на Марс, наприклад, звичайний пакет. Також він розповів, що «биті пікселі» і раніше з’являлися на знімках. У серії жовтневих фото з червоної планети такі кадри теж є. Не потрібно підозрювати у всьому НЛО і позапланетне життя. Іноді цятка – це лише цятка.

Спостерігати за Марсом разом з NASA можуть всі, у кого є інтернет. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт агентства і підписатися на безплатну розсилку. Після цього на електронну пошту почнуть приходити фото з Perseverance, записи звуків та ін.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.