Магнітні бурі у жовтні: вчені назвали небезпечні дати

Магнітні бурі у жовтні: вчені назвали небезпечні дати

Магнітні бурі у жовтні / фото: УНІАН

Тільки тиждень тому трапилася неймовірно сильна магнітна буря, як варто підготуватися до чергової хвилі. Фахівці говорять про те, що в середині та в кінці жовтня відбудеться кілька геомагнітних штормів, але вони будуть не настільки сильними, як на початку місяця.

Про це повідомляє Space Weather Prediction Center.

Геомагнітні збурення, які трапляються з Землею, будуть повністю залежати від тих процесів, що відбуваються на сонці. Коли виникають спалахи на зірці в області її темних плям, в космічний простір вивергаються величезні потоки плазми, які пересуваються на величезній швидкості. При взаємодії з атмосферою нашої планети вони стають причиною геомагнітних коливань.

Коли чекати магнітних бур у жовтні

Вчені говорять про те, що до 22 жовтня сонячна активність буде відносно невеликою. При цьому 15 жовтня варто чекати на магнітну бурю, яку не можна назвати дуже сильною. Незначний геомагнітний шторм трапиться 20-21 жовтня. Більш небезпечними датами вважається період 29-31 жовтня, адже активність Сонця стане набагато вищою, що спровокує виникнення магнітної бурі середньої інтенсивності. Звернути увагу варто на те, що прогноз може в будь-який момент змінитися.

Ознаки негативного впливу магнітної бурі на здоров’я

Якщо магнітна буря досить сильна, то її вплив здатні відчувати навіть повністю здорові та не метеозалежні люди. До числа основних симптомів можна віднести дуже сильний головний біль, слабкість і апатію, запаморочення, нудоту, підвищення артеріального тиску, хворобливі відчуття в суглобах, м’язах.

Як уникнути впливу магнітної бурі

  • Правильно харчуватися;
  • Не вживати спиртні напої;
  • Займатися спортом;
  • Спати достатню кількість часу;
  • Не забувати відпочивати і міняти рід діяльності;
  • Необхідно звести до мінімуму кількість стресових ситуацій.

Метеозалежним людям потрібно бути максимально обережними. Якщо вони мають якісь проблеми зі здоров’ям, то під рукою завжди повинні бути необхідні ліки. Також варто під час магнітної бурі більше відпочивати та звести до мінімуму фізичне і психологічне навантаження.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.