Лікарі назвали симптом, що з’являється за тиждень до інсульту

Симптоми інсульту / фото: freepik.com
Лікарі розповіли про симптом, який часто виникає у людей за тиждень до інсульту. Багато хто ігнорує його, замість того, щоб звернутися до лікаря. Розуміння таких симптомів може врятувати життя.
Про це повідомляє Express.
Як виявилося, приблизно за тиждень до інсульту, у людини можуть проявитися його перші симптоми. І якщо проявити обережність та вчасно звернутися до лікаря, можна уникнути важких наслідків від перенесеного інсульту: параліч, втрата мови, порушення розумових здібностей і ін.
Йдеться про такий симптом, як головний біль. Тільки біль цей незвичайний, його ще називають “сторожовий”. Виявляється він раптово, дуже інтенсивний, при цьому фактично не проходить.
Симптоми передінсультного головного болю:
- з’являється різко;
- дуже сильний;
- може супроводжуватися нудотою, блювотою та іншими симптомами;
- може супроводжуватися запамороченням.
Якщо людина виявляє у себе цей головний біль, має звернутися до лікаря і проконсультуватися з ним. Медик повинен ретельно обстежити пацієнта, призначити відповідне лікування.
У журналі Американської академії неврології є результати дослідження, пов’язані зі сторожовим головним болем. Вчені опитали 2416 осіб, 549 з них пережили міні-інсульти (транзиторна ішемічна атака). Всі вони розповіли, як відчували сильний головний біль приблизно за тиждень до інсульту.
Тому лікарі вкотре попереджають, будьте уважні до свого стану, прислухайтеся до себе! Також вони розповіли, як знизити ризик інсульту. Раніше від нього страждали люди у віці, але за останні десятиліття інсульт, можна сказати, помолодшав. Щоб знизити ризики його виникнення, потрібно стежити за харчуванням, відмовитися від шкідливих звичок і звичайно ж, потрібно вчасно проходити медобстеження. Лікарі кажуть, що 1 раз на рік необхідно проходити плановий медогляд!
У ВООЗ попередили про загрозу пандемії пташиного грипу
Кому не можна пити більше трьох чашок кави на день – відповідь вчених
Скільки потрібно займатися спортом після 40 років — дослідження