Контакт з інопланетянами небезпечний для людства, — вчені

Контакт з інопланетянами небезпечний для людства, — вчені

Контакт з інопланетянами небезпечний для людства / фото: ВВС

Вчені довгий час намагаються зафіксувати сигнали від представників інших цивілізацій. Вони впевнені в тому, що в майбутньому люди зможуть налагодити контакт з інопланетянами. Разом з тим є ризик того, що інша цивілізація буде налаштована вороже і це стане причиною численних конфліктів на Землі. Саме таку думку висловили співробітники Університету штату Техас. Вчені з Університету штату Пенсільванія впевнені, що такий розвиток подій малоймовірно.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Багато людей вважають, що існування інопланетян — це фантастика. При цьому деякі вчені вірять в те, що у Всесвіті існують не тільки люди. Сьогодні в космос направлено величезну кількість радіотелескопів, які потрібні для того, щоб зафіксувати сигнали від позаземних цивілізацій.

Співробітники Університету штату Техас деякий час тому опублікували наукову статтю, в якій йдеться про наявність реальних ризиків для людства в разі зустрічі з інопланетянами. На нашій планеті занадто багато вірян, тому контакт з інопланетянами може викликати серед них сильне обурення. У такому разі не виключено початок релігійної війни.

Вчені найбільше бояться того, що та країна, яка перша зможе знайти спільну мову з інопланетянами, почне монополізувати всі їхні знання. Як показав досвід Другої світової війни, спочатку може відбуватися обмін отриманою інформацією, але в кінцевому результаті все зміниться.

Та країна, яка першою отримає знання про нові технології, може почати використовувати їх проти інших держав. Це призведе до численних конфліктів, що в кінцевому результаті може стати причиною світової війни.

Співробітники Університету штату Пенсільванія не погоджуються з висновками колег. Імовірність того, що тільки одна країна встановить контакт з інопланетянами, дуже маленька. Навіть якщо це трапиться, то інші держави не зможуть монополізувати отримані знання.

Велика частина вчених сьогодні вважають, що контакт з інопланетною цивілізацією не стане причиною глобальної катастрофи, але при цьому подібна ймовірність існує. Разом з тим політики та експерти з різних країн готові співпрацювати для того, щоб відшукати інопланетян в нашому Всесвіті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.