Коли закінчаться ракетні запаси у Росії – думка експерта

Коли закінчаться ракетні запаси у Росії – думка експерта

Запуск ракети / фото: DW

Після чергових масованих ударів Росії по критичній інфраструктурі України деякі експерти висловлюють думку, що подібний ракетний обстріл більше не повториться, мовляв запас крилатих ракет в РФ вже майже вичерпаний. Чи так це насправді і який потенціал має зараз Росія для повторення ракетного терору? 

Своїми міркуваннями з цього питання поділився військово-політичний оглядач “Інформаційного спротиву” Олександр Коваленко в ефірі “Еспресо”.

Він зауважив, що ракетні запаси агресора є відновлювальними і не варто сподіватися, що ракет у Росії невдовзі не стане.

“Ракети в Росії не закінчаться ніколи, і це треба розуміти. Але дійсно є ракети, які можуть у них закінчитися. Це радянські запаси, наприклад ракета Х-22, яку ми дійсно ось вже кілька місяців не бачили у використанні на території України. Відповідно, можна вважати, що ці ракети або вже закінчилися у період весни-початку літа цього року, або непридатні до використання через терміни зберігання”, – повідомив експерт.

За словами Коваленка, Росія досі має виробництво ракет, яке не є серійним і залежить від контрабанди запчастин, які у своїй більшості мають іноземне походження. 

“Фактично всі ракети, які зараз використовує Росія, є радянськими проектами, а свої характеристики вони підвищили шляхом використання обладнання та запчастин іноземного походження. Ці підвищені характеристики надають їм деякі переваги перед ППО”, – додав оглядач.

Зважаючи на санкції та пряму залежність від іноземних деталей Росія зараз спроможна виробляти обмежену кількість ракет, що мінімізує її можливості “забезпечувати кожного дня по 100 обстрілів території України ракетною зброєю”, – пояснив Коваленко.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.