Ходжес розповів, чи готова Росія до нового масштабного наступу у лютому

Ходжес розповів, чи готова Росія до нового масштабного наступу у лютому

Бен Ходжес / фото: Associated Press

Військове керівництво РФ не спроможне за місяць зібрати боєздатну силу для серйозного наступу. Тому новий наступ у лютому навряд чи розпочнеться.

Таку думку висловив американський генерал у відставці Бен Ходжес.

Американський генерал не погоджується з думкою Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про те, що новий наступ росіян, може відбутися з впродовж січня-березня наступного року. 

“Важливе для нас стратегічне завдання — створити резерви і підготуватися до війни, яка може відбутися в лютому, в кращому випадку в березні, а в гіршому — наприкінці січня. Вона може початися не на Донбасі, а в напрямку Києва, в напрямку Білорусі, не виключаю і південного напрямку”, – заявив днями  Залужний.

На думку ж Ходжеса, росіяни не зможуть до лютого зібрати достатнє угруповання військ для серйозного наступу, тим більше зробити його належної якості. До того ж, остання хвиля мобілізації у Росії, за його словами, була провальною.

Генерал США зауважив, що перебільшення потенціалу наступальних військ Росії грає на руку тим, хто шукає причини, аби припинити надання підтримки Україну.

Тим не менш, у Пентагоні вважають, що зима буде дуже динамічним часом у війні в Україні. Про це заявила співробітниця Пентагону Лора Купер, яка курирує політику щодо України. За її словами,  підвищення боєздатності Збройних сил України відбуватиметься в режимі “високої терміновості”.

“Зима буде дуже динамічним часом. Я думаю, що деякі люди думають про зиму як про час для відпочинку і переобладнання, але ми не бачимо жодних ознак того, що українці зупиняться, і ми, безумовно, очікуємо, що росіяни також можуть спробувати просунутися”, – заявила Купер.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.