Хімік розповів, як вижити під час ядерного удару

Хімік розповів, як вижити під час ядерного удару

Як поводитися під час ядерного удару / фото: ВВС

Міжнародні фахівці висувають припущення щодо того, що РФ все ж таки може скористатися ядерною зброєю, щоб перемогти у війні з Україною. Невідомо про те, чи станеться це напевно, але краще підготуватися до найгіршого заздалегідь і знати про те, як правильно чинити під час евакуації. Про це розповів хімік Гліб Репіч. 

Більшість вважають, що ядерна зброя настільки потужна, що немає жодного шансу вижити. Він підкреслив, що міжконтинентальні ядерні ракети в будь-якому разі загрожують лише НАТО, а Україні дістанеться стратегічна ядерна зброя, яка має набагато меншу потужність. Відповідно шанси вижити після удару будуть неймовірно високими.

Потрібно заздалегідь підготуватися до ядерного удару, підготувати їжу та воду у пляшках, аптечку, радіо та батарейки, ліхтарик. Не варто пропускати сигнали повітряної тривоги, адже якщо станеться удар, то застосовуватиметься безпосередньо тактична зброя. Його можуть нести або крилаті ракети, або Іскандери. Їм знадобиться трохи часу, щоб долетіти до мети, тож українці зможуть сховатися. Ідеальним варіантом стане метрополітен або спеціально обладнане бомбосховище. Але якщо такий варіант не доступний, то підійде підвал залізобетонного будинку. Він зможе захистити не лише від ударної хвилі, а й від радіації, а також світлового випромінювання. 

Після того, як станеться вибух та пройде повністю ударна хвиля, приблизно через 10 хвилин почнуться опади з радіацією. Потрібно встигнуть випити йод, щоб зменшити ризик для організму. У зоні ураження рівень радіації почне дуже швидко збільшуватись і тому відбудеться сильне радіоактивне зараження. Перші кілька годин рівень може досягати кількасот рентгенів за годину, що неймовірно небезпечно, адже людина може померти менше, ніж за годину. Якщо буде сильний вітер, радіація рознесеться на велику відстань від місця удару. 

Хорошою новиною є те, що радіоактивні ізотопи мають невеликий термін життя, тому буквально через добу рівень радіації стане меншим приблизно на 80%. У укритті необхідно перебувати якомога довше – мінімум добу, а бажано три та більше, щоб рівень радіації знизився до безпечної позначки. 

Потрібно залишатися на зв’язку. Через те, що інтернет та мобільний зв’язок перестануть працювати, варто скористатися радіо на батарейках та уважно слухати, які розпорядження даватимуть військові та ДСНС для подальшої евакуації населення.

Раніше ми писали, що Арестович пояснив, чому українців не попередили про початок війни. Влада України чудово знала про те, коли саме відбудеться повномасштабне вторгнення РФ, але не стали попереджати українців через те, що сталася б масова паніка. Таку заяву зробив радник голови Офісу президента України Олексій Арестович.

А також, що аналітик розповів, коли в Україні може закінчитись війна. Ніл Фергюсон, американський військовий аналітик, припустив, що в Україні війну можна завершити протягом наступних п’яти тижнів. Причиною цього є те, що російські військові дуже потребують перепочинку.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.