Данія закупить пігулки йоду на випадок ядерної катастрофи

Данія закупить пігулки йоду на випадок ядерної катастрофи

Ядерна катастрофа / фото: pixabay.com

Управління охорони здоров’я Данії зробило заяву щодо того, що країна має намір придбати два мільйони пігулок йоду, які будуть використані в тому випадку, якщо відбудеться ядерна катастрофа. Таке рішення було ухвалено після того, як з’явився прогноз та детальні розрахунки того, як позначиться на населенні ядерний вибух, що може статися в безпосередній близькості від держави. Цей аналіз було проведено співробітниками датського агентства з надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє Ekstra Bladet.

У заяві йдеться про те, що відбувається постійна перевірка готовності країни. Якщо виникає потреба, то провадиться додаткова модернізація. У зв’язку з цим данське управління здоров’я зробило переоцінку системи готовності і дійшло висновку, що необхідно терміново збільшити запас йоду.

Фахівці зазначили, що для населення країни буде цілком достатньо двох мільйонів пігулок йоду, які допоможуть пережити можливу ядерну катастрофу. Найбільше уваги було приділено групі ризику, до якої увійшли діти до 18 років, медичні працівники до 40 років, вагітні жінки та ті, що годують грудьми.

У свою чергу, міністр охорони здоров’я Данії запевнив, що немає жодного приводу для занепокоєння, адже зараз ризик мінімальний. Переоцінка проводилася лише через те, що в Україні розпочалася війна. Це ще раз підтвердило те, що «сучасний світ непередбачуваний». Закупити додаткові запаси йоду також збираються Бельгія, Румунія, Фінляндія, Болгарія та деякі інші європейські країни.

Під час ядерної катастрофи відбувається виділення радіоактивного йоду. Коли людина починає його вдихати, то вона у величезній кількості збирається у щитовидній залозі і може стати причиною розвитку раку надалі. Таблетки йоду калію можуть наситити щитовидку достатньою кількістю йоду та запобігти стрімкому всмоктуванню радіоактивних речовин.

Раніше ми писали, що Три країни ЄС готуються відмовитися від російської нафти та газу. Найближчим часом Франція, Німеччина та Бельгія збираються повністю відмовитися від споживання російського газу та нафти для того, щоб не лише підтримати Україну, а й зупинити злочинні дії Путіна.

А також, що Молдова не збирається вводити санкції проти РФ. Майя Санду, чинний президент Молдови зробила заяву, що держава не збирається підтримувати введені проти Російської Федерації санкції, адже інакше вони виявляться без електричної енергії та газу. Вона наголосила на тому, що Молдова повністю залежить від Росії в питанні енергоресурсів і на сьогоднішній день Кишинів не може ніяк вирішити цю проблему.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.