Буданов повідомив, які події відбуватимуться навесні на фронті

Буданов повідомив, які події відбуватимуться навесні на фронті

Кирило Буданов / фото: УНІАН

Вирішальна битва між Україною та Росією буде цієї весни і вона стане останньою до закінчення війни. Якщо армія РФ не досягне своїх цілей, у Росії закінчаться інструменти для ведення подальшої війни.

Таку думку висловив Кирило Буданов в інтерв’ю USA Today.

Прогноз глави ГУР МО пролунав на тлі невизначеності щодо наступної фази у війні, яка триває вже другий рік. Впродовж кількох тижнів офіційні особи України попереджали, що Росія планує новий великий наступ. Втім, значущих результатів наступ росіян досі не має, зазначається у виданні. 

«Росія витратила величезну кількість людських ресурсів, озброєнь та матеріалів. Її економіка та виробництво не в змозі покрити ці втрати. […] Якщо російські військові не досягнуть своїх цілей цієї весни, у Росії закінчаться її інструменти війни», — повідомив Буданов.

Очільник розвідки також передбачив, що Україна і Росія поборються «цієї весни у вирішальній битві, і ця битва стане останньою перед закінченням цієї війни». Однак, він не надав жодних конкретних доказів на підтримку своїх тверджень. 

Видання зазначає, що Москва та Київ залучені до інтенсивної інформаційної війни, а також до активних бойових дій на полі бою. Деякі військові експерти попереджають, що обидві сторони мають бути готовими до тривалої боротьби.

“Вторгнення Росії в Україну спростувало багато очікувань, не кажучи вже про прогнози. Однак з упевненістю можна сказати принаймні те, що кінця війни поки що не видно”, –  заявили Раджан Менон та Бенджамін Х. Фрідман з вашингтонського аналітичного центру Defense Priorities у спільній заяві минулого тижня.

Вони додали, що наразі немає можливості для дипломатичного врегулювання конфлікту, оскільки “Росія і Україна продовжують вірити, що переможуть, якщо продовжуватимуть боротьбу”.

Втім, прогноз Буданова, схоже, не суперечить думці багатьох незалежних військових аналітиків про те, що Росії наразі не вистачає боєприпасів, військового постачання та достатньої кількості кваліфікованих і вмотивованих солдатів для значного прогресу на сході України, де точаться найзапекліші бої.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.