Астрономи знайшли в Чумацькому Шляху незвичайний об’єкт

Астрономи знайшли в Чумацькому Шляху незвичайний об’єкт

Молекулярна пляма у формі коми / фото: ScienceAlert

Вчені знайшли в космосі молекулярну пляму у формі коми. Це дуже дивний і незвичайний об’єкт. Передбачається що знахідка може розставити всі крапки над “i” в питанні про еволюцію чорних дір.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Помітили незвичайну молекулярну кому астрономи з Японії. Вони впевнені, цей об’єкт є незвичайною чорною дірою, яка в 100 тис. разів важче Сонця. Він знаходиться недалеко від центру Чумацького Шляху.

Професор Міюкі Канеко з японського університету розповів, як група вчених під його керівництвом помітила компактне “щось”, схоже на хмару, обертається навколо чогось, швидше за все, навколо чорної діри проміжної маси. Такі об’єкти вчені називають відсутньою ланкою між чорними дірами зоряної маси і надмасивними чорними дірами.

Зустрічаються в космосі подібні об’єкти дуже рідко. Сьогодні науці відомо тільки про 4-ох можливих кандидатів на це звання. Зараз японські вчені проводять дослідження, яке може підтвердити їх припущення. Якщо результати виявляться позитивними, то астрономи отримають 5 кандидата на звання “чорної діри з проміжною масою”.

Такі об’єкти можуть дати відповіді на питання: як формуються чорні діри в центрах галактик, як вони виростають.

Вчені зібрали достатньо знань про чорні діри зоряної маси, і тепер мають намір вивчити об’єкти з проміжною масою і в центрах галактик. Поки що експерти схильні більше до ідеї, що подібні об’єкти знаходяться на проміжній стадії зростання.

Левова частка досліджень складається зі спостережень за центром Чумацького Шляху. Вчені фіксують різні аномалії, метаморфози та природні процеси в цій галузі. Вони спостерігають за молекулярною хмарою, яка знаходиться всього у 27 тисячах світлових років від серця нашої галактики. Хмара схожа на кому, але є й ті, хто каже, що це пуголовок. Найближчим часом команда Канеко спробує дізнатися, навколо чого кружляти цей пуголовок.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.