Жінка вже більше року страждає від наслідків COVID-19

Жінка вже більше року страждає від наслідків COVID-19

Наслідки COVID-19 / фото: ВВС

У різних країнах величезна кількість людей страждає від тривалих наслідків перенесеного коронавірусу. Частина з них стикається тільки з незначними проявами, інші з більш серйозними. Деякі люди з Великобританії говорять про те, що численні наслідки коронавірусу спричинили руйнування здоров’я, соціального життя, а також фінансового благополуччя. При цьому сама хвороба була перенесена у досить легкій формі.

Про це повідомляє ВВС.

Жасмін Геєр, якій виповнилося 32 роки, проживає у Лондоні. Заразилася коронавірусом вона у 2021 року. Колись вона мріяла працювати інструктором з йоги, а сьогодні ледве говорить. Через деякий час після зараження жінка зрозуміла, що вона починає задихатися при найменшому фізичному навантаженні. Вона все ще перебуває на лікарняному, хоча дуже хоче почати вести звичний їй спосіб життя. Зробити це вона не може через тривалий ковід.

У своєму блозі Жасмін зазначила, що захворювання надто підступне та непередбачуване. Ніхто не може сказати, як саме коронавірус вплине на здоров’я тієї чи іншої людини. Жінка не впевнена в тому, що вдасться повністю відновитись, але вона продовжує робити для цього все можливе. Англійка зазначає, що вона не в змозі підняти ліву руку і тому ніяк не зможе працювати тренером із йоги. Їй дуже складно виконувати навіть найпростіші речі, які потребують мінімальних фізичних зусиль. Наприклад, їй важко дивитися телевізор.

Протягом 9 місяців фахівці були впевнені, що симптоми виникли внаслідок тривожності. Жінка скаржилася на стиснення в грудях та хворобливі відчуття у серці, втому, прискорене серцебиття та задишку. Дані ознаки виникали навіть тоді, коли Жасмин починала говорити або ж просто ходити. У зв’язку з цим вона вирушила до клініки в Лондоні, де лікували пацієнтів із тривалим ковідом. Через деякий час її стан почав помітно покращуватись.

Після повного обстеження медики виявили інші проблеми. Наприклад, рівень кисню в легенях не перевищував позначки 53%. Такий самий показник фіксувався у тих пацієнтів, що страждали на легеневу хворобу. Додатково було виявлено запальний процес у серці, а у легенях були присутні незначні згустки крові. Незважаючи на те, що після курсу лікування вони були повністю усунуті, аж до сьогодні в легені надходить недостатня кількість крові та кисню.

Раніше ми писали, шо імунолог оцінив можливість появи більш небезпечного штаму COVID-19. Отримати максимально точні прогнози щодо COVID-19, неможливо. Але якщо зважати на ті дані, які були зібрані про інші віруси, можна припустити, що кожен новий штам буде не таким небезпечним, як попередні. Професор імунології Дон Ньоккі Маріо Клерічі, який працює у Міланському державному університеті, вважає саме так.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.