Як швидко відбілити ванну і не зіпсувати покриття

Як швидко відбілити ванну і не зіпсувати покриття

Як відбілити ванну і не зіпсувати покриття / фото: freepik.com

Для того, щоб упорядкувати ванну, не обов’язково використовувати сильнодіючі хімічні препарати, здатні пошкодити її поверхню. Є кілька перевірених способів, що дозволяють впоратися з іржею, жовтизною та вапняним нальотом.

Обов’язково перед миттям ванни необхідно надіти рукавички та підібрати певну мочалку. Засіб для очищення залежатиме від того, яку саме ванну потрібно вимити.

Засоби для різних ванн

Для миття емальованих чавунних ванн не можна використовувати металеві мочалки або занадто жорсткі губки. Це може стати причиною виникнення подряпин та пошкодження емалі. Заборонено застосовувати засоби, у складі яких є дуже багато хлору.

Емальовані сталеві ванни бояться дуже гарячої води. Можуть виникнути тріщини навіть тоді, коли станеться різкий перепад температури. Заборонено металеві або жорсткі губки.

Дуже обережно потрібно мити акрилові ванни. Неакуратні рухи можуть призвести до появи смужок. Застосовувати варто виключно м’які губки, а також певні засоби у вигляді пасти чи гелю. Відмовитися потрібно від абразивних речовин та порошків, хлору. У крайніх випадках підійде для очищення ванни розчин оцту і соди, але оцет краще все ж таки замінити на лимонний сік.

Перевірені способи очищення

Після кожного використання ванну потрібно споліскувати. Для усунення негарних потік на поверхні можна скористатися звичайною харчовою содою, яка розбавляється з водою до стану пасти. М’якою губкою суміш наноситься на поверхню і залишається приблизно на пів години, потім змивається великою кількістю води.

Вапняний наліт допомагає усунути розчин оцту та соди. Необхідно змішати по половині склянки соди та води, а також четверть склянки оцту. Суміш наноситься на поверхню ванни та залишається. Через деякий час поверхня ретельно протирається губкою, а розчин змивається водою. В цьому випадку оцет можна замінити лимонним соком, результат нічим не відрізнятиметься.

Від жовтого нальоту допоможе впоратись розчин сухого відбілювача з водою в однаковій кількості. Суміш має бути досить густою. Ванна натирається отриманою пастою і залишає до висихання. Через деякий час все ретельно вимивається великою кількістю води.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.