Як розпізнати по звуках ракету, ворожий літак і ППО

Як розпізнати по звуках ракету, ворожий літак і ППО

Як розпізнати по звуках ракету, ворожий літак і ППО  / фото: GetArchive

За п’ять тижнів війни жителі України навчилися чітко розрізняти між собою не лише військову техніку, а й різні типи зброї. Вони вміють швидко ховатися і розуміють, де саме їм буде найбезпечніше. У Боярському гуманітарному штабі розповіли про те, як можна відрізнити звук ракети, ППО, артилерії та ворожого літака.

Відразу після того, як надійшло повідомлення про повітряну тривогу або ж чутна сирена, варто негайно вирушати в укриття. Не треба ігнорувати попередження, адже це може призвести до непоправних наслідків.

Системи ППО під час стрілянини будуть нагадувати вибух величезної петарди або салют. У темну пору доби за кілька секунд до того, як спрацює установка, буде чітко помітний спалах світла. Якщо чуються подібні звуки, то українські солдати змогли успішно відбити атаку з повітря, але покидати укриття до відбою тривоги не можна.

Довгий і декілька тягнучий звук буде означати, що снаряд випустили з гаубиці або міномета. Якщо чутно такі звуки, то ваш будинок знаходиться в зоні поразки ворожої артилерії. Іноді немає часу в такому випадку сховатися в укриття, тому потрібно негайно падати в ямку поблизу або просто на землю і закривати руками вуха та голову.

Постріли з Градів та Смерчів схожі на шарудіння, адже ракети випускаються без зупинки. У тиші їх буде чути дуже далеко. Ракети, що летять, видаватиме гучний свист. Щоб сховатись, у такому разі буде не більше 10 секунд, тому потрібно відразу ж падати у будь-яке заглиблення або навіть на землю та захищати руками голову та вуха.

Коли летить літак, чути сильне гудіння в небі. Чим голосніше воно, тим ближче знаходиться ворожий літак, який може скинути ракети і бомби. Відрізнити українські літаки від ворожих по одному звуку неможливо, тому потрібно негайно сховатися. На це буде лише кілька секунд. Якщо безпечне місце далеко, потрібно лягати обличчям вниз, а руки й ноги зігнути під собою. Обов’язково повинні бути заплющені очі і відкритий рот, щоб ударна хвиля не завдала серйозної шкоди.

Раніше ми писали, що Молдова не збирається вводити санкції проти РФ. Майя Санду, чинний президент Молдови зробила заяву, що держава не збирається підтримувати введені проти Російської Федерації санкції, адже інакше вони виявляться без електричної енергії та газу. Вона наголосила на тому, що Молдова повністю залежить від Росії в питанні енергоресурсів і на сьогоднішній день Кишинів не може ніяк вирішити цю проблему.

А також, що  у Чорнобилі окупанти отримали багаторічну дозу радіації. Коли російські агресори були поруч із Чорнобильською АЕС і будували там блокпости, вони потрапили до Рудого лісу. Усього за кілька днів вони дуже постраждали від радіації. Склалося враження, що вони пробули у цій місцевості дуже довгий час.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.