Військовий розповів про ситуацію у Бахмуті

Військовий розповів про ситуацію у Бахмуті

Бої за Бахмут / фото: РБК Україна

Невелике місто на Донеччині перетворилося на справжню фортецю і стало стратегічно важливим об’єктом української оборони. Незважаючи на кількамісячні намагання окупантів захопити Бахмут, ЗСУ продовжують утримувати цей напрямок. 

Про це заявив військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі “Еспресо”.

За словами Гетьмана, місто Бахмут на Донеччині стало важливим стратегічним об’єктом, оскільки росіяни намагаються прорвати лінію української оборони майже у 500 км саме у цій точці, аби мати можливість рухатися вглиб області.

“Дуга від Куп’янська до Вугледару – це майже 500 км. Вони намагались прорвати нашу лінію оборони саме в Бахмуті для того, щоб направити туди велику кількість військ, щоб рухатися до Лимана і Слов’янська. Намагатися оточити наше угруповання і далі на південь до Вугледару і на південь Запорізької області. Поки це їм не вдається, ми там тримаємо оборону”, – повідомив аналітик.

За підрахунками експерта, поблизу Бахмута зараз знаходиться приблизно 25-30 тисяч військових і декілька сотень танків. Попри це, українські захисники продовжують утримувати цей напрямок і обороняти місто-фортецю Бахмут. Втім, навіть якщо нашим військам доведеться відійти від Бахмута, фортифікації та нова лінія оборони вже створені в місті Часів Яр, що віддалений від Бахмута приблизно на 17 км.

“Бахмут перетворили в місто-фортецю, там краще тримати оборону. Якщо ми відійдемо – це не означатиме поразку в війні, зраду чи щось таке. Немає сенсу класти життя наших людей і допустити оточення”, – підсумував Гетьман.

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник в етері телеканалу Freedom додав, що Україна в Бахмуті робить усе можливе, щоб ліквідувати якомога більше російських окупантів. 

“Україна в Бахмуті виконує мету з підготовки до майбутнього контрнаступу, знищуючи резерви противника і виснажуючи його можливості для проведення відповідних наступальних або оборонних операцій”, – наголосив Мельник. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.