Вчені розповіли, з чим можуть зіткнутися перехворілі COVID-19

Вчені розповіли, з чим можуть зіткнутися перехворілі COVID-19

Коронавірусна інфекція (COVID-19) / фото: pixabay.com

Американські вчені, які працюють у Сент-Луїському університеті, провели нове дослідження, в ході якого встановили, що люди, які перенесли коронавірус, частіше стикаються з депресією. Крім того, у них можуть виникати численні проблеми зі сном, а також розвиваються різноманітні шкідливі звички.

Про це повідомляє Daily Mail.

Такі висновки було зроблено після того, як вчені провели аналіз даних 150 тисяч ветеранів збройних сил. Здебільшого це були чоловіки, вік яких перевищував позначку 60 років. Усі вони перехворіли на коронавірус у січні 2021 року. Упродовж року за учасниками експерименту велося ретельне спостереження. Потім показники порівнювалися з даними, що належать 5,6 мільйонам ветеранів, які не стикалися з коронавірусом. Результати продемонстрували, що внаслідок перенесеного захворювання значно збільшився ризик розвитку посттравматичного стресового розладу ПТСР. Також було відмічено те, що частіше почали турбувати суїцидальні думки, з’явилися панічні атаки.

Якщо порівнювати з тестовою групою учасників «коронавірусну», то на 1000 людей було зафіксовано 15 депресивних станів, 24 випадки виникнення різноманітних проблем зі сном. На 46% частіше почали з’являтися думки про те, щоб накласти на себе руки. Крім того, експерти зазначили, що збільшилася після коронавірусу і кількість випадків, коли люди почали зловживати спиртними напоями або взагалі приймати наркотичні речовини. Особливістю є те, що подібне спостерігалося у тих учасників дослідження, які перехворіли у тяжкій формі.

Раніше також неодноразово проводилися дослідження, які показали, що через тяжко перенесений коронавірус зменшується приплив крові до головного мозку, відбувається пошкодження нейронів. Вчені припускають, що це може спровокувати розвиток депресії у ветеранів, які зіткнулися з небезпечним захворюванням. Також не виключено й те, що важливу роль може відігравати робоче місце, ізоляція від рідних і відсутність можливості займатися спортом. Навіть якщо коронавірус протікав у помірній формі, то ризик виникнення психічних розладів все одно збільшився мінімум на 40%.

Також нагадаемо, що вчені розповіли, хто ризикує повторно захворіти на COVID-19. Коли людина перехворіє на коронавірус, то достатньо всього одного щеплення для того, щоб отримати додатковий захист і уникнути в подальшому повторного зараження. Вченим вдалося встановити, що ті люди, які не пройшли вакцинацію, мають уп’ятеро більш високий ризик знову захворіти, ніж ті, хто зробив щеплення. Пояснити це можна тим, що придбаний природний імунітет не довговічний і незабаром після одужання він починає знижуватися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.