Вчені розповіли, хто ризикує повторно захворіти на COVID-19

Вчені розповіли, хто ризикує повторно захворіти на COVID-19

Хто може знову захворіти на коронавірус / фото: Zaxid.net

Коли людина перехворіє на коронавірус, то достатньо всього одного щеплення для того, щоб отримати додатковий захист і уникнути в подальшому повторного зараження. Вченим вдалося встановити, що ті люди, які не пройшли вакцинацію, мають уп’ятеро більш високий ризик знову захворіти, ніж ті, хто зробив щеплення. Пояснити це можна тим, що придбаний природний імунітет не довговічний і незабаром після одужання він починає знижуватися.

Про це повідомляє New England Journal of Medicine.

Багато людей вважають, що вони мають достатню кількість антитіл, щоб не боятися заразитися коронавірусом. Тому вони не роблять прививку, адже впевнені, що вона їм не потрібна.

Брюс Фарбер з Манхасеті вважає, що таке переконання є в корені невірним. Фахівець зазначає, що щеплення від COVID-19 потрібно робити щороку навіть у тому випадку, якщо рівень захворюваності помітно знижуватиметься. Причиною цього є те, що можуть виникати нові мутації.

Дослідники провели аналіз даних про 149 тисяч пацієнтів із Ізраїлю. Всі вони перенесли коронавірус і повністю вилікувалися. Наголошується на тому факті, що 83 тисячі людей зробили щеплення вже після того, як одужали. Результати дослідження продемонстрували, що 354 особи повторно заразилися через деякий час. Серед тих людей, хто не прищеплювався, повторно заражених було набагато більше – 2168 пацієнтів.

Фахівці зазначають, що не відігравало жодної ролі те, скільки доз вакцини отримали люди. Рівень ефективності демонструвався досить високий навіть після одного щеплення. Незважаючи на це, експерти все ж таки радять якнайшвидше пройти повний курс, щоб отримати максимальний захист від коронавірусу або ж важкого перебігу захворювання.

Раніше ми писали, що у ВООЗ попередили про появу нового штаму коронавірусу. Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус упевнений у тому, що на сьогоднішній день у світі спостерігаються просто ідеальні умови для того, щоб з’явився черговий штам коронавірусу, який буде набагато небезпечніший за попередні. Насамперед такий ризик виникає через те, що люди почали почуватися в безпеці. Така заява була зроблена під час Мюнхенської конференції з безпеки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.