Вчені розповіли, чи захищає червоне вино від COVID-19

Вчені розповіли, чи захищає червоне вино від COVID-19

Чи захищає червоне вино від COVID-19  / фото: pixabay.com

У науковому журналі Frontiers in Nutrition було опубліковано результати нового дослідження, яке вчені провели зовсім недавно. Вони намагалися встановити, чи насправді допомагає червоне вино в боротьбі з COVID-19 і чи може знизити ризик зараження. У світових ЗМІ ця тема почала дуже обговорюватися, але вчені не радять поспішати з певними висновками.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Епідеміолог Хассан Валлі з Університету Дікіна говорить про те, що ця стаття є відмінним доказом того, що дослідження, які стосуються харчування або здоров’я, є вкрай ненадійними. Нове дослідження говорить про те, що якщо на тиждень вживати 1-4 келихи червоного вина, то в такий спосіб вдасться знизити ризик зараження COVID-19 на 10%. Якщо випивати більше 5 келихів вина на тиждень, тоді показник збільшиться до 17%. Вживання шампанського або білого вина також дозволяло отримати захисну дію, але ефект був набагато нижчим.

Цікавим моментом є те, що якщо пити пиво, то в такому разі ризик зараження стає більшим на 7-28%. Всі ці результати повністю суперечать тим дослідженням, проведеним раніше. В них говорилося, що якщо вживати спиртні напої, то ризик зараження коронавірусом збільшуватися. Саме тому експерт закликає переглянути зроблені висновки.

В ході експерименту вчені користувалися даними, отриманими за допомогою великого лонгітюдного дослідження, під час якого відстежувався стан здоров’я пацієнтів протягом певного проміжку часу. Якщо говорити іншими словами, аналіз передбачав пошук зв’язку між вживанням спиртних напоїв та зараженням коронавірусом. З незрозумілих причин у тих люди, які пили червоне вино, рідше діагностували захворювання. Але не можна точно сказати, що саме вино знижувало ризик.

Раніше ми писали, що жінка вже більше року страждає від наслідків COVID-19. У різних країнах величезна кількість людей страждає від тривалих наслідків перенесеного коронавірусу. Частина з них стикається тільки з незначними проявами, інші з більш серйозними. Деякі люди з Великобританії говорять про те, що численні наслідки коронавірусу спричинили руйнування здоров’я, соціального життя, а також фінансового благополуччя. При цьому сама хвороба була перенесена у досить легкій формі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.