В ОП назвали кількість загиблих українських військових

В ОП назвали кількість загиблих українських військових

Михайло Подоляк / фото: slovoidilo.ua

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн озвучила непідтверджену цифру втрат української армії, яка наробила неабиякого галасу в Україні та світі. Втім, трохи згодом у Європейській комісії визнали помилку і заявили, що кількість в 100 тисяч загиблих військових є хибною.

Про це повідомляє 24 канал.

30 листопада на офіційних сторінках Єврокомісії було оприлюднено відео та текст нової промови Урсули фон дер Ляйєн, в якій вона заявила про величезні втрати на війні серед українських військових.

“Згідно з оцінками, на сьогоднішній день було вбито понад 20 тисяч мирних мешканців та 100 тисяч українських військових”, – заявила у своїй промові фон дер Ляйєн.

Проте джерело наведених даних вона не уточнила. В той же день, після розголосу в ЗМІ, цей фрагмент промови був видалений.

Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк в ефірі одного з каналiв наголосив на помилковості даних, оприлюднених головою Єврокомісії і уточнив, що насправді втрати України у війні серед військових значно нижчі, а серед цивільних – навпаки більші. 

“У нас є офіційні оцінки Генерального штабу, є офіційні оцінки, які говорить Верховний головнокомандувач. І вони в нас становлять від 10 до 12,5 – 15 тисяч загиблих. Тобто, ми відкрито говоримо про кількість загиблих”,– заявив Михайло Подоляк.

Керівник Управління зі зв’язків із громадськістю ЗСУ Богдан Сеник заявив, що оприлюднені головою Єврокомісії цифри наразі не можна підтвердити.

“Акцентуємо, що втрати української армії є службовою інформацією та підпадають під гриф з обмеженням на оприлюднення”, — наголосив Сеник.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.