Українці купили супутник ICEYE: як він допоможе воювати з окупантами

Українці купили супутник ICEYE: як він допоможе воювати з окупантами

Кримський міст із супутника ICEYE / фото: ICEYE

18 серпня з’явилася інформація щодо того, що ті гроші, які були зібрані фондом Сергія Притули «Народний Bayraktar», витратили на придбання супутника. 600 мільйонів гривень, які зібрали українці, було витрачено на безстрокову оренду супутника від компанії ICEYE. При цьому було отримано доступ до бази даних супутникових знімків більш ніж на рік.

Компанія ICEYE пропонує космічні пристрої, за допомогою яких можна проводити спостереження за землею в діапазоні SAR. Україна отримала в своє використання за укладеною деякий час тому угодою сучасний супутник. В даному випадку йдеться про спеціальний сателіт, який функціонуватиме на орбіті Землі з певним нахилом. Вибиратися нахил буде таким чином, щоб спостерігати за територією України максимально зручно.

Величезною перевагою є те, що Україна відразу ж отримає доступ до зроблених супутникових знімків, тому планувати операції ЗСУ буде набагато простіше. Також вийде вчасно отримувати інформацію щодо того, яка ситуація склалася на полі бою. Доступ до фото Україна отримає щонайменше на рік.

Звернути увагу варто на те, що супутники ICEYE працюють виключно у мікрохвильовому діапазоні. За рахунок цього без проблем можна отримати фото поверхні землі за різних погодних умов. Інформація оновлюється за лічені години.

Україна може застосовувати сучасний супутник для різних цілей:

  • Знаходити різноманітні об’єкти;
  • Відстежувати необхідні цілі;
  • Стежити за активністю ворога та інше.

За рахунок того, що знімки мають дуже високу роздільну здатність, стежити за певною ситуацією можна максимально точно. Супутник робить настільки якісні фото, що вдасться легко побачити озброєння, транспортні засоби та навіть людей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.