У ВПС України пояснили, чому повітряні тривоги тривають годинами

У ВПС України пояснили, чому повітряні тривоги тривають годинами

Повітряна тривога в Україні / фото: alerts.in.ua

Повітряну тривогу включають на основі розвідданих про ймовірний запуск ракет, дронів або стратегічну російську авіацію. Останнім часом тривалість сигналу повітряної тривоги збільшилась. Це пов’язано з тим, що ЗС РФ почали використовувати дрони-камикадзе іранського виробництва.

Про це повідомляє АрміяInform.

Протягом останнього тижня в Україні часто оголошували тривогу, вона охоплювала практично всю територію країни і тривала годинами. Юрій Ігнат, речник Командування ВПС України в останньому брифінгу зазначив, що повітряні цілі збиваються, і не завжди тривога – це 100% приліт. Це зроблено задля безпеки мешканців країни.

Часто оголошуються тривоги за наявності певної загрози, наприклад, злетіла стратегічна авіація Росії і вона рухається на бойовий курс, при цьому є розвіддані від партнерів. У такому разі ВПС України знають, що можлива ракетна атака. Тоді тривога триватиме певний час.

Ідентична ситуація з дронами-камікадзе іранського виробництва. Через те, що вони повільно летять з однієї області в іншу, це займає годину і більше. Коли є загроза запуску ракет балістичного типу, превентивно вмикають тривогу.

Юрій Ігнат підкреслив, що у більшій частині країни переважає «більш-менш спокійна» ситуація, чого не можна сказати про Миколаїв, Запоріжжя і Харківську область. На жаль, ці регіони противник обстрілює за допомогою С-300.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.